Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudnám blokkolni a...

Hogy tudnám blokkolni a MyZamana spammelő vírust a gépemről?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy általában észreveszem, ha vírust kapok és arra nem kattintok rá, most viszont nemrég bejelölt valaki facebookon, nem tudtam ki az, de aztán azt hittem, hogy talán az egyetemről ismer engem, csak nekem talán nem rémlett, de miután visszajelöltem láttam, hogy nincs egy közös ismerősünk sem, és nem jár az egyetemre sem, szóval utána le is tiltottam, mert amúgy a facebookot is telespammolta mindenféle hülye hirdetéssel, gondoltam erre nekem nincs szükségem. Aztán 1-2 nap múlva kaptam egy e-mailt, hogy az a személy küldött nekem üzenetet erről a myzamana oldalról, először nem érdekelt, de aztán ma kaptam még egyet egy másik személyről, ezért én hülye rámentem -.- persze bejött vmi regisztrációs oldal, azt elkezdtem kitölteni, de mielőtt befejeztem volna, rájöttem h nem kéne, de az a gond, hogy már akkor kaptam egy e-mailt, hogy köszönjük h regisztráltam, pedig be se fejeztem... aztán rákerestem a neten h mi ez, és akkor láttam h ez vmi spammelő baromság. Szóval hogy lehetne utólag letiltani ezt az oldalt vagy nemtom h az ismerőseim ne kapjanak az én e-mailemmel ilyen levelet?

2012. jún. 10. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2%

Van egy olyan érzésem, hogy ezzel már elkéstél. Ebben csak az a mélységesen szomorú dolog, hogy ilyen magadfajta "hozzá nem értő", facemob-ok tömkelege miatt virágzik még a spammelés iparága.

Gondolj csak bele, hogy milyen lenne az ha valaki úgy venne és vezetne autót ahogyan azt ma a számítógépekkel teszik.

Az ilyen birkák miatt csökken az internet színvonala...

2012. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
először is birka az anyád, másodszor kössz a semmit
2012. jún. 10. 17:32
 3/14 anonim válasza:
Én nem facebook-olok de én is többször kaptam már MyZamana emailt és több ismerősöm is felhívott hogy " mit küldtél te nekem?" Nem is tudtam hogy én is küldöm ezt a hülyeséget. Engem is érdekelne hogy hogy lehet letiltani. Szép estét!
2012. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
kaspersky-vel mondjuk
2012. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A MyZamana állítólagos indiai társkereső oldal, valójában mit is jelent? "Az én háremem" (Indiában így hívják).

Nem vagyok fent a Facebookon, egy ismerős gépe megfertőződött és szórta a kéretlen "meghívókat". Figyelmeztettem, volt trójai a gépén. És beállítottam a spamszűrőt. Tanulság? Ne nyiss meg akármilyen hülyeséget.

2012. jún. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
és legyen megfelelő, naprakész védelmed
2012. jún. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ma érkezett a Windows frissités, azonnal telepítsd.
2012. jún. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezt futtasd le: [link]
2012. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 17. 18:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Szevasz! Én éppen most kaptam ettől a miazmától 2 levelet, ugyanolyat, amit emlitesz (XY. üzenetet küldött... stb).Az az érdekes, hogy mindkét "feladót" személyesen ismerem (nem ők a tettesek), de egyikük nem tudja az e-mail cimemet...

Viszont:az üzenet legalján van egy "Kattints ide, ha nem akarsz több ilyen üzenetet kapni" sor, én ezzel próbálkozom.

2012. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!