Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit jelent ez, és mit lehet...

Mit jelent ez, és mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés
A vírusirtó azt írta ki hogy a program új hálózati kapcsolatot észlelt. (+ még azt hogy alhálózat, dhcp-cím, és szigorú védelemre állítottam). A kérdésem az lenne hogy ez azt jelenti hogy valaki wifin keresztül kapcsolódott a netemhez? És ha igen, akkor le lehet valahogy kódolni a netet, hogy ne tudjanak csatlakozni? Remélem nagy butaságokat nem írtam, előre is köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 5. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is szokott lenni, a fene sem tudja miért csinálja mikor itthon vagyok és nem változik semmi. Amikor egy másik routerhez csatlakozok, ahová előtte még soha nem csatlakoztam, megkérdezni, de ez természetes. Nem jelenti azt, hogy valaki kapcsolódott a netedhez. Igen, jelszóval tudod védeni a Wifi hálózatot a jogosulatlan használat ellen. Kétség esetén a router DHCP menüjében szoktam megnézni milyen gépeknek oszt ki címet a router, itt észre lehet venni ha más is használja a netet.

Gondolom ESS-t használsz. A tűzfalbeállításoknál a Szabályok és zónák ablakban a Zónák fülön van amikor mindent (amit tudok) ki szoktam törölni, így eltünnek azok a hálózatok ahová eddig csatlakoztam, újabb csatlakozásnál csak egy kattintás hozzáadni. Mindig szigorú védelemre állítom lévén sehol semmilyen hálózati fájlmegosztást vagy egyebet nem használok és így a legegyszerűbb.

2012. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2012. jún. 7. 15:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!