Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha feltörik az email fiókom...

Ha feltörik az email fiókom akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az első, hogy belerúgsz a szomszéd macskájába. A második, hogy káromkodsz egyet. A harmadik, hogy kideríted, milyen módon történt, mert amíg nem tudod, és nem teszel ellene, addig semmi más adatod/jelszód nincs biztonságban.
2012. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Az email fiókot teljesen töröltem.

Amúgy a hackerek mire tudják felhasználni az email fiókot ha nem tartalmaz regisztrációs adatokat, jelszavakat stb.?

2012. jún. 2. 23:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem értetted meg a lényeget. Nincsenek hackerek, akik a távolban pötyögnek a zöld színű képernyőn, és feltörik a gépedet. Ezek a lehetséges felállások:


- "Szőke nő" jelszód van, amit könnyű kitalálni.

- Vírus van a gépeden, ami lopja az adataidat.

- Elmondtad a jelszót valakinek.


Ezek közül a második az, ami sürgős beavatkozást igényel, bár a másik kettő gyakoribb. A hacker verziót felejtsd el, magánembereket nem támadnak, az nem hoz pénzt a konyhára, még csak a saját költségét se fedezi.

2012. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Eset smart Security-t használok, a jelszómat senki sem tudja rajtam kívűl és még le sincsen mentve a jelszó a gépen, amúgy nem túl egyszerű a jelszó.

Nem értem mi történt

2012. jún. 2. 23:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Az ESET elég nulla, de haladjunk sorjában. Miből gondolod, hogy valaki hozzáfért az email fiókodhoz?
2012. jún. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A legfrissebb leveleim meg voltak nyitva, kéretlen és ismeretlen feladóktól szármató levél stb.
2012. jún. 2. 23:27
 7/12 anonim ***** válasza:
Megnézted, hogy mikor milyen IP címről léptek be?
2012. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom hol kell
2012. jún. 2. 23:35
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor most már késő. Amúgy meg attól függ, milyen email szolgáltatást használ éppen az ember.


Hátramaradt nyomok hiányában annyit tudsz tenni, hogy átvizsgálod a gépet Malwarebytes nevű vírusirtóval csökkentett módban, esetleg próbálhatsz még többet is, ha akarsz. Ha nagyon paranoiás vagy, újratelepíted a gépet.


Csinálj új emailt, új, erős jelszóval. Minden egyéb helyen is cserélj jelszót, akkor is, ha nem ugyanaz, mint a régi email címhez való. Ha valahol regisztráltál azzal a címmel, akkor próbáld az adott szolgáltatásnál megváltoztatni az újra.


Kb. ennyi jut eszembe.


Végül pedig egy tanács: Lehet, hogy nem a te géped vírusos (attól még ellenőrizni kell), hanem ismerősé, munkahelyi, iskolai stb., bármelyik, amivel megnyitottad az email fiókot. Nem árt óvatosnak lenni, és ha nem a saját gépeden vagy, érdemes a privát böngésző módot használni. Nem nagy védelem, de a semminél több.

2012. jún. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségedet!
2012. jún. 2. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!