A Hotmail, Gmail levelező programok jelszava tényleg könnyen feltörhető? Egy ismerősöm, ezeken a fiókokon folytatott levelezésekből ismer információkat. Lehet ezért rendőrségi feljelentést tenni?
@22:02: Szintén informatikus vagyok, ilyen programok kérlek szépen nem léteznek.
Mégis gondolj bele, mi értelme lenne bárhol is jelszót használni, ha bárki bármikor egy programban kattint kettőt és meg is van a belépés...
Ugyan már, nevetséges!
Ha feltörnek valaki, akkor az az alábbi módokon történik:
Az illető sik hülye és könnyen kitalálható a jelszava.
Az illető nem vigyázott és belépve maradt valahol.
Az illetőnek egy keyloggerrel vagy egy sima trójaival szedték el a jelszvát.
Az illető nyílt wifijét sniffelve sikerült egy titkosítatlan jelszót elcsípni.
Az illető sík hülye és mindenhova ugyan azt a jelszót használta.
Az illető (az előző pontot is beleértve) beregisztrált egy oldalra, ahol a támadó hozzáfért a titkosítatlan jelszavakhoz.
Az illető bedőlt egy kamu e-mailnek és hamis login oldalon lépett be.
Az illető hülye volt és saját maga adta ki a jelszavát...
Az informatikai rendszereket manapság baromi nehéz feltörni, de a felhasználók továbbra is a leggyengébb pontok.... (MINDIG a felhasználó egy rendszer leggyengébb pontja...)
De ha nekem nem hiszel, nagyon szívesen értesítek ezzel foglalkozó biztonsági szakembereket és etikus hackereket. (Ismerek párat...)
A freemail pop3 hozzáférését simán lehet(ett) brute forceolni, illetve TUTI hogy a jelszavatok volt egyszerű, egy sima szótár alapú támadással hamar meg lehetett.
Hidd el, TE nem tudsz pár dolgot, nekem ez a szak területem, de te biztos jobban értesz hozzá....
Ez valóban nem úgy megy, hogy kattintasz egyet, másfél perc múlva megvan. Ha a gépeden volt tárolva a jelszó, akkor persze igen. Normális helyeken a jelszó csak és kizárólag NEM visszafejthető (hash-elt) formában van tárolva, és csak a jelszavak kódolt változatait hasonlítják össze. (Ezért is nem lehet megtudni a jelszavadat egy jól védett helyen, csak új jelszót csinálhatsz.) Ezeket a hash-kódokat egyrészt nehéz megszerezni. Másrészt ha sikerül is, kb. két használható módszer van a feltörésére:
a) szivárványtábla. Ez elég gyors - ha az adott hash-függvényhez létezik.
b) brute force. Ezzel meg egy erős jelszót évszázadokig próbálkozhatsz feltörni, gyenge jelszavakat viszont nagyon gyorsan tör fel.
A leggyakoribb módszer nem véletlenül a trójai és a hamis belépőoldal... Ha olyan egyszerű lenne feltörni, akkor senki nem szórakozna ilyen megoldásokkal...
Köszönöm!
Amúgy a listát átolvasva egyet kihagytam talán, ami szintén általános:
Gyengén védett a wifi (WEP titkosítás, vagy primitív jelszó) és így a támadó felkapcsolódhat és ugyan úgy sniffelheti a hálózatot, mintha nyílt lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!