Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ezt ki tudja megmagyarázni?

Ezt ki tudja megmagyarázni?

Figyelt kérdés

A new device named "NEVEM" logged into your Facebook account (2012. március 18., 9:03) from Budapest, BU, HU (IP=92.249.159.112). (Note: This location is based on information from your ISP or wireless provider.)



Nemrég, 2012. március 17. 8:53-kor módosítottad a Facebook jelszavadat.

Biztonsági okokból ez az értesítés az összes, fiókodhoz tartozó e-mail címre el lett küldve.


Ha nem te változtattad meg a jelszavad, elképzelhető, hogy fiókod adathalász csalás áldozata lett.

Please follow the link to regain control over your account: (az mindegy)

Your password was changed from the following location:

Orci, SO, HU (IP=79.121.52.47)



Ezek mit jelentenek? Valóságosak? Vagy egyátalán mi ez, mert nem enged be lépni a facebookba, mert kér minden féle jelszóújítást, és azt sem engedi!??


2012. márc. 18. 17:08
1 2
 1/12 anonim válasza:

Épp a múltkor kapcsoltam be azt az opciót, hogy küldjön egy e-mailt, ha más helyről van bejelentkezve, mint a megszokottak. Ilyet akkor küld a rendszer, ha ezt észleli.

Ha 8:53-kor Te voltál az, aki megváltoztatta a jelszavadat, akkor nincs semmi gond, de ha nem, akkor gáz van, mert valaki megszerezte a jelszavadat (mondjuk suliban is bejelentkeztél és megjegyezte a jelszavad, vagy hasonló).

Úgy néz ki, hogy Sopron megyéből van az illető, nézz körül az ismerőseid közt, hátha...

2012. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de épp ezaz, mert csak egy géprõl van beléptetve folyton 8:53 kor még aludtam, és nem változtattam meg és rajtam kívül biztos senki nem tudja. Akkor vannak ilyenek, hogy valaki találomra feltöri más facebookját? Nem mintha én fontos lennék.
2012. márc. 20. 22:53
 3/12 A kérdező kommentje:
ja és kaposvári vagyok
2012. márc. 20. 22:54
 4/12 anonim ***** válasza:
változtasd meg a jelszavad a biztonság kedvéért de egy biztonságos helyről ahonnan adat nem szivároghat ki. a facebookhoz nem árt 10 karakter fölötti komplex jelszó.
2012. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Valaki rájött a jelszavadra. Ezért nem kell kiskutya123 szintű jelszót használni.
2012. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Engem nem a jelszavam érdekel, hogy milyen meg mire változtassam, hanem, hogy ki csinálja ezt vagy aki jobban ért ezekhet az írjon, hogy minek van ez vagy...

A jelszavam amúgy is sztem erős, és nem engedi megváltoztatni teljes káosz, és minden változatás után is küld egy ilyen levelet egy IP címmel...???????

2012. márc. 24. 16:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Töltsd ki ezt a tesztet:

[ ] A jelszó minimum 6, de inkább 8 karakter hosszú

[ ] Tartalmaz kisbetűket

[ ] Tartalmaz nagybetűket

[ ] Tartalmaz számokat

[ ] A jelszóban nincs értelmes szó, se a felhasználónév

[ ] Nem ismétlődik benne egy karakter kettőnél többször

[ ] Nincs leírva sem papírra, sem a gépben


Ha a hét pontból legalább ötöt be tudsz ikszelni, akkor jó a jelszavad, ha nem akkor nem jó.

Ez jó jelszó: I8j19!h

Ez rossz: Gyurika14


Nincs itt semmi megsértődni való. Valaki megszerezte a jelszavad így vagy úgy. Pont.

Ha tényleg erős jelszavad van, akkor pl. keylogger van a gépeden.

2012. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tud valaki olyan választ írni, amiben nem szerepel az a szó hogy jelszó? Arra vagyok kíváncsi, hogy mit jelent ki törhette fel a facebookom, vannak ilyen kalózprogramok, vagy csak ûgy heccbõl valaki? mert már hiába változtatgatom a jelszavam, nem enged belépni. Ès mivel ez sérti a személyi jogaim rendõrségre is fordulhatnék. A "hangvétel" miatt sorry ti is ki lennétek akadva.
2012. márc. 24. 18:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Adat halász programok és tök mindegy hogy ki volt biztos hogy nem ember
2012. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!