Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Help Me! Trójai van a gépünkön...

Help Me! Trójai van a gépünkön, mit tegyek? :SSS

Figyelt kérdés

A gépünkön az Eset Nod32 trójait talált, és ezt írja ki:

A memória fertőzött!


Objektum: Műveleti memória>

C:/windows/assembly/GAC_MSJL/Desktop.ini


Kártevő: módosult Win32/Sirefef.EF trójai

Info.: törléssel megtisztítva (a következő újraindítás után)

Igen, de miután újraindítottam, és megnyitottam a netet, ugyanezt kiírja+ azt hogy: A megtisztítani kívánt fájlok némelyike még mindig fut, vagy más alkalmazás használja :///

(((Az ESET NOD32 az ellenőrzés során előtte 4 kártevőt észlelt://))))

Segítsetek, mit tegyek?? :(((


2012. márc. 7. 15:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul a net is sz*r, lassú, és a Windown Tűzfal mindig kérdezi, hogy leblokkolja-e vagy feloldja e a különböző programokat :'(((
2012. márc. 7. 15:49
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

2 hiba:nod-ot használsz és win tűzfalat

felejtsd el mind2-t sürgősen

tedd rá gyorsan a comodo internt security premiumot,ingyenes

2012. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez a kérdezőn nem segített. A COMODO-nak a tűzfala tökéletes, de nem a víruskeresője. Töltsd le a Malwarebytes Anti-Malware-t, frissítsd a definíciókat, aztán TELJES vizsgálat. Ha meg végeztél töröld le a nodot a p!csába és telepítsd fel a helyére az avastot(ingyenes).

Malwarebytes: [link]

avast: [link]

2012. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is töröld le de ha win7 ed vagy vistad van akkor rakd fel az emsisoft anti malware-t(vagy security packot) és frissitsd le és indítsd az adat a keresést. emsisoft.com sok díjat nyert már.

Ha xp-d(vagy nem win7 vagy vistad ) van avira internet security kulcsok:Dokumentumban lent link majd

Nekem is ez van+ rakd fel mellé emsisoft keresőjét azaz emsisoft emergency kit-et és a keresőt(energency kit scannert) inditsd és frissitsd le minden vizsgálat előtt és úgy fogja felismerni a vírusokat mint a huzat mikor víruskeresést indítsz akkor egyénire menj azaz utolsóra és heurusztikákat állítsd be meg a többi fontosat...

Sok sikert.

Minden víruskeresés illetve minden nap frissitsd az emsisoftot illetve avirában az a minimum,hogy high level re rakod és ha kell itt van képekben az énféle beállításaim és a kulcshoz link ami ebben a dokumentumban van. link: get/4819567/Linkek.txt data hu-s

2012. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszolónak ;)))
2012. márc. 8. 13:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Illetve 2. kérdező: Miután kész van az ellenőrzés, és Rátelepítettem az Avastot, akkor már a Maearebytes-t is letöröljem az ESETNOD-dal együtt, vagy hagyjam rajta a gépen???
2012. márc. 8. 14:05
 7/12 anonim ***** válasza:
de miért nod mindenhol? Kasperskyvel irtsd ki istenem!
2012. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na a vírusok kérdezik álcázva hogy kimehetnek-e


Kaspersky és a BitDefender az egyik legjobb így van:

[link]

2012. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Netudom, ti ismertek egy bizonyos "Abnow" vírust? :S

Mert mindig ha Google-n keresek, akkor azt az Abnow.com oldalt hozza be .S

És találtam pl. ilyen találatokat hogy: Remove Abnow VIRUS meg How to remove the Abnow VIRUS?

szóval ez egy vírus... csak nem találok magyar találatot...

2012. márc. 8. 20:55
 10/12 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok:

Az avast és a malwarebytes megfér egymás mellett. Maximum az avastos vizsgálatok végén lehet egy-két téves riasztás az malwarebytes egyik folyamatáról (mbamservice.exe). Honnan tudod, hogy téves riasztás vagy nem? Lent középen van egy Alkalmaz gomb. Ha téves a riasztás akkor ez az alkalmaz gomb halvány és nem tudsz rákattintani. Ha tényleg van fenyegetés akkor rá lehet kattintani az Alkalmazra. Az avast nem törli SOHA az mbamservice.exe-t, még ha vírusnak is riasztja. De ez is csak vizsgálatokor van. Persze az is elképzelhető, hogy ez a tévesriasztásos dolog csak a malwarebytes regisztrált verziójánál van. Na ezzel az egésszel csak azt akartam mondani, hogy az ilyen előfordulhat, de nem kell megijedned.

2012. márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!