Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van egy AMD Athlon 64 x2...

Van egy AMD Athlon 64 x2 6000+ processzorom és 55-60°C-on megy. Nem tudom, hogy ennek a procinak mi az ideális hőmérséklet. Ez nem túl magas?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 06:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha gyári hűtőd van, és terhelés alatt ennyi, akkor nem olyan vészes.
2012. jan. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Teljesen jó.
2012. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60 fok alatt még jó, ha fölé menne akkor már nem árt jobb hűtőt venni.
2012. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Ha van pénzed, akkor vegyél hűtőt rá! Jobb lesz a teljesítmény és nem is pirul a proci!
2012. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

# 4

Attól hogy vesz rá egy jobb hűtőt még semmivel nem lesz jobb a teljesítmény...

2012. febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
szerintem ez alap, hogy a hardverek csökkentenek a teljesítményükből túlmelegedés esetén szerintem nincs igazad!
2012. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

"


A processzor hőmérséklete általában a szoba(számítógéház)hőmérséklet + 10 °C körül van alapjáraton. 25 °C-os szobában ez kb. 35 °C. Maximális terhelésen megfelelő hűtéssel kb. 40 - 55 °C. Ha 70 °C fölé emelkedik a hőmérséklete, akkor az alaplapi vagy a processzor védelmi rendszere lekapcsolja a gépet! A védelmi rendszer 60 °C körül már csökkenti a processzor teljesítményét (10-20 %-al, hogy kevesebb hőt termeljen), amit a programok futási sebességén érezhetünk meg.


"


Előző vagyok! Idéztem is neked mielőtt lehülyéznél.


Forrás: [link]


Olvasgasd kicsit, és ha minden tudsz akkor gyere ide okoskodni!

2012. febr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
És ne is pedálozz azzal, hogy de neki nincs 60 fölött, mert nagyobb terhelésnél lehet, hogy lesz meg még összeszed egy kis port, vagy bejön a nyár akkor tuti lesz!
2012. febr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már azt a cikket...

Attól meg az 55-60 fok messze van hogy csökkentse a teljesítményt. Fölé ne menjen, az a lényeg.

Ha terhelve 55-60 fok, akkor ilyen hőmérsékleten ez még köszöni szépen, jól elvan. Ha venne rá egy olyan hűtőt, ami annyiba kerül amennyit kb ez a CPU maga ér, akkor sem lenne semmivel gyorsabb. Valószínűleg már azzal is nyerne pár fokot ha kitakarítaná a portól a hűtőt, meg újrapasztázna.


Meg kezdjük ott hogy te azt írtad egy jobb hűtővel gyorsabb lenne, nem azt hogy így csökkenne a túlmelegedés esélye, és emiatt nem venné vissza az órajelét, nem ugyanaz... Mivel most sem melegszik túl, semmivel sem lenne gyorsabb.

Ne akarj te engem kioktatni...

2012. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Régi szép idők, amikor a Prescott magos Intel procik 90 fok fölött mentek, és senki nem kapott szívinfarktust. Az Athlon XP-k is szinte izzottak egy kis feszültségemelés után. Igazából paranoia a köbön, amit általában mondanak.


Persze ez nem jelenti azt, hogy nem kell törekedni minél alacsonyabb értékekre, csak nem kell pánikba esni, ha a Józsinak 3 fokkal hűvösebb a gépe.

2012. febr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!