Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Be lehet mérni a laptopokat?

Be lehet mérni a laptopokat?

Figyelt kérdés
vennék egy ujfajta laptopot pöpec minden csak nem biztos kézből lenne ha pl netalántán lopott be lehet mérni valahogy,vagy ip cim alapján bemérhető vagy mit tudom én
2011. aug. 16. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

az ip cím alapján csak a csatlakozási pontot, ill. azt lehet "bemérni", hogy adott időben kinek lett kiosztva a cím.

azért én a helyedben óvatos lennék a "forró" áruval, mert ha tényleg lopott, és az ára feltűnően alacsony a piacihoz képest, akkor adott esetben lehet, hogy hiába hivatkoznál arra, a hogy nem tudtad, hogy lopott a cucc- még az orgazdaságot is rádhúzhatják, de az a minimum, hogy elkobozzák és buktad az árát.

2011. aug. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát engem arért érdekelne mert ha megveszem lopott aztán engem visznek ...
2011. aug. 16. 00:14
 3/13 A kérdező kommentje:
de akor bemérni hogy helyileg hol van azt nem lehet ugye?
2011. aug. 16. 00:15
 4/13 anonim ***** válasza:
nem, nem lehet a helyét bemérni
2011. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
akor ha megvesze4m és tegyük fel a legroszabbat lopott..használom netezek vele meg minden és akitől megvettem felszívódik és nem bukik le nem mondja hogy nekem adta el akor 0 kockázat?
2011. aug. 16. 00:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szoftverek, amik tudnak jeleket, emailt küldeni egy előre megadott címre. Volt már rá példa, hogy így találtak meg lopott laptopot. Persze ha megformázod mielőtt a netre engednéd, úgy ezt is kilövöd. Hacsak nem hardveres védelem van benne, de olyan már biztos nincs. Amúgy a szoftveres sem valószínű.
2011. aug. 16. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"...akkor ha megvesze4m és tegyük fel a legroszabbat lopott.."


Akkor leginkább ott lehet megbukni ha pl szervizbe kell egyszer vinni és esetleg a szervizes rákeres az adatbázisban a gyári számra.

Vagy megteszi vagy nem, de mindenesetre egy ismerősöm mobil telóval bukott így meg, aztán fel kellett nyomnia az eladót aki nem volt túl boldog.

2011. aug. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha az eladót kapják el akkor persze egy ideig van értelme tagadnia, de ha rábizonyítják a lopás tényét akkor az az érdeke, hogy együtt működjön a rendszervekkel, hogy csökkentse a büntetést, azaz minden ígérgetés és esküdözés ellenére simán feldob téged, hogy nálad van a cucc.
2011. aug. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Bemérni tudtommal nem lehet, de ha véletlenül Intel Sandy Bridge processzor van benne, akkor lehetséges, hogy nem sokáig fogod használni...

2011. aug. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 legendavagyok01 ***** válasza:
2011. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!