Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az Altavizsla, vizsmail...

Hortobagyi kérdése:

Az Altavizsla, vizsmail levelezőből miért tűnt el az összes levelezésem és az tárolt adataim?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs mi történt a vizsmail levelezővel. Az eset nem egyedi, mert még két alternatív címet is működtettem más belépő kódokkal. Tehát rosszindulatú külső behatolás kizárt. Annyi biztos, rengeteg anyagom volt tárolva. Vissza lehet ezt kérni a szervertől? Vagy vírus? Vagy összeomlott az altavizsla? Takarítottak? Értesítés nélkül? Most üres minden. Levél sem érkezik.
2009. ápr. 3. 05:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Feltörték. Én is ismerek olyan programot, amivel a htpasswd-t meg lehet nézni.

(htpasswd-ben vannak a jelszavak)

Figyelj, úgy gondolkozz, hogy minden ötödik kb-ra (kilóbájtra) esik egy hiba. Theát egy 500kb-s programban van 100 hiba. Ezt a hackerek kihasználva bejutnak.Én a fontos fájlaimat nem a weben, vagyis az út közepén, ahol jönnek mennek az autók, hanem a saját számitogépemen, otthon tárolom. Ha max. biztonságot akarsz, Linuxot használsz. Ne csak a Cracker programokra gondolj, hanem a jelszavas file megtekintésére is. Amúgy meg valószínüleg az történt, hogy küldtek egy spywaret(kémprogramot)a gépedre, s az megnézte a Firefox jelszavait. Windowsban akkor se bízz meg, ha le van jelszavazva. Elég a hackereknek annyi szabadság, hogy elolvassák a jelszavas file-t, s aszerint betörnek a gépedre.

2009. ápr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!