Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Jelszóval védett Wifis hálózat...

PeetC kérdése:

Jelszóval védett Wifis hálózatomhoz miért nem tudok csatlakozni?

Figyelt kérdés

Tudja valaki, hogy miért lehet, az ha levédem jelszóval a wifis hálózatomat nem tudok csatlakozni hozzá? 3-ból 2 gép normálisan csatlakozik.

Miért van az, ha kikapcsolok a routeren minden biztonsági beállítást, akkor hibátlanul csatlakozik a wifihez gépem? Találkozott már valaki hasonló hibával? Win7 op rendszerrel vettem a gépet, azzal működöt a wifi. A diagnosztikai software-k miatt xp-t telepítettem rá, már a másodikat, de a hiba továbbra is fenn áll.


2011. júl. 14. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán a wifi kártyád nem támogatja azt a tipusú titkosítást
2011. júl. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor win7-el sem kellett volna mennie. Nem? Amikor megvettem a gépet 2 napig a win7 volt rajta, hazavittem, minden gond nélkül csatlakozott a hálózatomhoz. Két nap múlva kapott egy xp-t és azóta nem bírok vele.
2011. júl. 14. 07:21
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
Ezért nem kell 2011 derekán is egy 10 éves operációs rendszert használni, főleg meg nem új számítógépeken. :P
2011. júl. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
meghajtóprogram hiánya, vagyis a win7-nél volt windows szintű driver és nem kellett CD-t használni, az xp-nél meg lehet hogy nem olyan jó
2011. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy autodiagnosztikara hasznalom a gepet, es a diagnosztikai sofware csak xp alatt fut tokeletesen. Mindenkeppen xp kell a gepre, egyebkent sincs idom win7-et tanulgatni munka kozben. Gyari telepitolemez van a gephez es azzal sem jo. Vegyek egy osregi szar gepet, kuka akkuva?
2011. júl. 14. 11:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Frissítsd a rendszert, rakd fel az összes patchet. A gond a WPA-val lesz. Ha van a géphez műödő driver XP alá, akkor a teljes frissítés után telepítsd fel, és menni fog a WPA titkosítás is.

Ja, amúgy van többféle XP mód Win7 alá, csutka ingyen.

2011. júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Nos igen, matuzsálemi programjaid futtatására ott vannak a különféle virtuális számítógép emulátorok, mint pl. a VirtualBox, erre XP-n kívül akár DOS -t, Windows 98-at illetve Linux -ot is telepíthetsz. Ha Windows 7 Pro licenced van, arra tök ingyen letöltheted az XP módot, amit az MS Virtual PC 2007 felturbózott változata hajt.

Én egy két régi program miatt tuti nem használnák XP -t, főleg ha jogtiszta Win 7 licencem lenne. Meg különben is haladni kell a korral. :)


A problémádra visszatérve a WPA -hoz, legalább SP1 -kell a WPA2 -höz meg SP3, bár ha alapból fent van a legújabb javítócsomag, akkor nem szóltam. Mivel Windows 7 alatt működött így hardveres hiba kizárva.

Ha nincs lehetőséged javító csomagokat telepíteni, akkor használj WEP titkosítást vagy MAC szűrést WPA kulcs helyett.

2011. júl. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!