Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Jobb az Avast frissített...

Jobb az Avast frissített programverziója mint a spybot meg az egyéb kémvíruskereső programok?

Figyelt kérdés
Az Avast-ot frissítettem mint magát a programverziót, lefuttattam egy gyorsvizsgálatot és 2 vírust talált és mind a 2 KÉMVÍRUS volt! A spybot ugyan ezt nem vette észre! Az avast talált még egy vírust a teljes rendszervizsgálat közben de azt mire karanténba akartam tenni addigra eltűnt mert az írta, hogy nem helyezhető karanténba mert a rendszer nem találja! A vírusos program egy hete megvolt és a programverziót az Avast-nál tegnap frissítettem! És ma futtattam le a gyors és a teljes rendszervizsgálatot! Na most akkro hogy is van ez? Mert kezdem már azt érezni, hogy az Avast frissített programverziója lassan ugyanolyan erős védelmet nyújt mint a NOD32!
2011. jún. 16. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

A NOD32-t sose fogja utolérni!



Amúgy szerintem ma került be a vírus az avast! adatbázisába - tehát a programverzió frissítéssel nem függ össze.



Javaslom, hogy futtass egy Rendszertöltéskori vizsgálatot. Ne állíts be automatikus műveletet, mindig kérdezzen rá! Vizsgálat alatt (ami ugye a Windows betöltődése előtt történik) olvass, egyél, nézz TV-t, stb, de ülj a gép közelében, és egyenként nyírasd ki vele, amit talál!

Ennek az a jelentősége, hogy ha beállítod neki, hogy törölje automatikusan (vagy karanténozza) amit talál, akkor akár rendszerfájlt is törölhet. Ha viszont te mondod meg neki minden egyes lépésnél, hogy mit tegyen, akkor kontrollálhatod, és ha azt látod, hogy rendszerfájlt lát fertőzöttnek, akkor a Kihagyásnak megfelelő számgombot nyomd le!



Miután a vizsgálatnak vége, és betöltődött a Windows, nyisd meg az avast!-ot. Az állandó védelmeknél, a Szakértői beállításoknál, azon belül is az Érzékenységnél minden egyes védelemnél állítsd magasra a heurisztikát (nem fog több téves riasztást adni, és nemigen fogja tovább lassítani a gép működését, tehát nyugodtan), és a PUP ellenőrzést is kapcsold be (emiatt se fog téves riasztást adni, viszont a védelmet erősíti).

A Viselkedés védelmet állítsd kérdés módra! Néha feleslegesen fog kérdezni, viszont több kártékony kód fog lelepleződni!



A Spybot-nál sokkal jobb védelmet ad a Malwarebytes' Anti-Malware! A free verziójának nincs állandó védelme, viszont elég, ha hetente - két hetente lefuttatsz egy Teljes vizsgálatot! Fontos, hogy előtte frissíts az adatbázist! Ezt magától csak a telepítés után teszi meg, egyébként mindig neked kell a free-ben.

A fizetős verziójának van állandó védelme, de az felesleges.

2011. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Ha erre a vírusra gondolsz:Win32/Spyware-gen[Spy] gondolsz akkor azt én küldtem a víruslabornak! Ha ma jelent meg akkor az az én vírusom lesz, hisz tegnap elküldtem és azt írták, hogy következőnek amikor az avast frissít akkor fog tesztelésre kerülni!

2011. jún. 17. 10:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Még valami! Nekem a windows betöltődése után kezd el vizsgálni! Behúzza azt a pár csíkot és mi elpőtt bejelentkezne előtte elkezdi a vizsgálatot!
2011. jún. 17. 10:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Az avast-ban a heurisztikus érzékenységből a Normál-t használom! Inkáébb legyen pár téves riasztás, minthogy később vírusos legyen a gép!
2011. jún. 17. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha "inkább legyen pár téves riasztás", akkor a maxot válaszd! Én is úgy használom egyébként.

Nagyon sok kellemetlen programot észlel PUP-ként, már ha be van állítva, hogy keressen PUP-okat. Ezért ez elég fontos, hogy be legyen állítva!



Jókor indult el nálad a Rendszertöltéskori vizsgálat, akkor kell!

2011. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
OK!
2011. jún. 17. 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nem hinném, hogy a te általad beküldött vírus.


Vagy lehet végül is.


De a Win32:Spyware-gen [Spy] egy generikus találat, mondhatnánk úgy is, hogy heurisztikus. Tehát egy mintával több kártékony kódot is fel tud ismerni. Általános találat.

2011. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!