Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mivan az avastal? Miért van...

Mivan az avastal? Miért van ennyi vírus a gépemen?

Figyelt kérdés

Ingyenes avast vírusírtóm van,mindíg frissítve van,de egyszerűen tiszta vírus a gépem.Ezt onnan tudom,hogy fent van a Malwarebytes Anti Malware is,amit lefuttatok 2 naponta,és mindig talál vírust.Egyszer lefuttattam a MBAMet,nem talált vírust,letöltöttem 1 filet,az avast jelezte hogy vírusos,és hogy blokkolta,de a biztonság kedvéért lefuttattam a MBAMet,és tessék,megtalálta a vírust a gépemen amit az avast blokkolt!

Nos nemtudom hogy mit tegyek,egyszerűen dől be a vírus a gépemre!

Mit tehetnék?


2011. máj. 18. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért nem használsz normális vírusírtót?
2011. máj. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne használd a Windows tűzfalat, hanem töltsél le ZoneAlarm Free-t vagy Comodot. Aztán futtasd le az ESET Online Scannerét, amit talál, azt töröld. Végül cseréld le ezt az Avastot újra, amelyik naponta többször is frissiti magát.

[link]

2011. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 VODKA0710 ***** válasza:
Ha csak blokkol egy vírust, de nem törli le, és nem rakja karanténba, akkor még szép, hogy más megtalálja, mivel még ugyanott van. Viszont ha nem indítod el magát a programot, semmi baj nem következhet belőle.
2011. máj. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Windows tűzfal okozza, azon csak az nem megy át, amelyik nem akar.
2011. máj. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tűzfalcsere, Comodo-ra.

Nodot semmiképp se tegyél Avast helyett, nagyon lecsúszott, lassan rosszabb, mint az Avast free!

2011. máj. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Comodotól belassul a gépem :S
2011. máj. 19. 00:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a dolgokat. A vírusvédelmi szoftverek önmagukban nem képesek az összes "féreg" bejutását megakadályozni. (sem az avast, sem másik!) Ezért kell kiegészítőként egy hatékony anti-malware, vagy antispyware program is a gépre, mert ezek specifikusan ezekre készültek. A két legjobbnak tartott a "SuperAntispyware és a Malwarwbytes" nevű. Ezeknek az a hátránya, hogy az ingyenes változatukban nincs valós idejű védelem, a férgeket már csak a bejutás után lehet leirtani velük. Amelyik ingyenes és állandó védelmet (real-time protection) nyújt az a Spybot Search and Destroy és a Spyware Terminator.

És még annyit, hogy a tűzfalaknak más a funkciójuk, ne keverjük a vírus -és worm-védelemhez!

2011. máj. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2011. máj. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, valamit nem jól csinálsz. Nekem is Avast van fent, még sosem volt virusom. Én is ellenörzöm a Malwarebytes-el, és tiszta.

Cseréld le a tűzfalad egy erősebbre,(Zonealarm, esetleg Pc tools) és az op. rendszert is frissitsd.

Tehetsz még fel egy Sandboxie-t is, a böngészőt abból nyisd. És ésszel netezz. Így elégnek kell lennie.

2011. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2011. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!