Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Amíg a malwarebyts-al vírust...

Amíg a malwarebyts-al vírust keresek addig az eset állandó védelmét le kell-e tiltani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én avast!-ot használok. Annál lehet látni, az állandó védelme mikor vizsgál át valamit, mert akkor forog a tálcaikonja.

Na, mialatt a Mawarebytes' vagy az ESET vagy bármi fut, azalatt az avast! átvizsgál mindent, amit egy másik szoftver. Ezzel a másikat lassítja, ez megfigyelhető.

Tehát az avast!-ot le kell tiltani. Ha kivételek közé rakom a másik szoftvert, az nem elég.



ESET-nél is előfordulhat ez, bár az ESET-et nem ismerem, nem tudom.

Talán a feladatkezelőben nézd meg az ESET folyamatát. Ha eszi a CPU-t, akkor épp átvizsgál valamit valószínűleg. Vagy nézd meg, ahol kiírja a legutóbbi átvizsgált fájlt. Ha gyanús, hogy a Malwarebytes'-sel együtt vizsgál az állandó védelme, akkor tiltsd le. De nehogy úgy felejtsd!

2011. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

NEM KELL! az ESET-et letiltani, a Malwarebites... kézzel indított keresés közben.

(nem akadnak össze, személyes tapasztalat, garantálom, hetente tesztelve)

2011. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első voltam.

Nálam ugye az avast! mindig be van sózva a másik szoftverrel végeztetett vizsgálat alatt.

Egyszer véletlen megmaradt az egyik mappában az általam tesztelésre használt fájl (nem vírus, csak gépek lefagyasztására esetleg jó fájl, a legtöbb kergető riaszt rá). Csak arra lettem figyelmes, hogy az avast! feldob egy riasztást: karanténba rakta azt a bizonyos fájlt. Na akkor vírusirtót kikapcsolni, MBAM-ben megnézni, hogy "ő" mit reagált volna a fájlra. Na igen, de jópár másodpercig mindkettő fagyott. Csak ennyi volt az "összeakadásuk".

Egyébként meg szimplán zavarják egymást.

Azért szerintem legyetek óvatosak, néhány ESETben az ESET-nél is előfordulhat ESETleg. Például nem mindenkinél, de egy-két gépen valamiért...

2011. máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!