Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » PC portalanítás. Hogyan?

PC portalanítás. Hogyan?

Figyelt kérdés
Az interneten olvastam hogy pc portalanításnál nem ajánlott porszívót használni mert valamilyen mágneses teret hozhat létre ami árthat a számítógépnek. Én holnapra tervezem a saját számítógépem tisztítását de nem merem porszívóval meg ecsettel mert ez elbizonytalanított. Az ismerősöm a porszívós tisztítás után vitte a gépét szakemberhez mert nem indult el(igaz hogy totál szét is szedte). Szóval mi a véleményetek. Igaz lehet a porszívós dolog és nyugodtan takaríthatom-e porszívóval és ecsettel a számítógépem belsejét, tápegységét stb???
2011. ápr. 8. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is porszívóval szoktam csinálni a nagyját, eddig nem volt baj vele, bár biztos függ a porszívó típusától is. Az ecsettel vigyázz hogy ne karcolja a kissebb alkatrészeket, én a memóriát, alaplapot és a bővítő kártyák apró, nehezen elérhető helyeit általában fülpiszkálóval szoktam tisztítani. Fontos hogy a hűtőbordák közül is szedd ki a port, amiatt melegszik leginkább, nem a felületi portól. Tápegységet, DVD-írót, merevlemezt és egyéb nagy és fedett alkatrészeket elég áttörölni egy száraz poltörlővel, szétszedni gondolom úgysem fogod (pedig a por nagy része belül van pl. tápegységben), a külsején meg nem igazán marad meg csak egy kis kosz.
2011. ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A tápot szét fogom szedni de a dvd írót meg a merevlemezt nem tervezem. Köszönöm az első válaszolónak DE továbbra is várok véleményeket, tippeket:)
2011. ápr. 8. 22:27
 3/15 anonim ***** válasza:

pedig szét szedhetnéd a merevlemezt biztos sok por van benne :D

én ecsettel fellazítom, aztán kifujkálom belőle, a proci hűtőt nem nehéz leszedni csak légy vele óvatos.

2011. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ÜDV

A WINYOT AZ ISTENÉR NE SZED SZÉT!!!

A PORSZIVO ÉS AZ ECSET JÓ DÖNTÉS!


1:HA A PROCCI HÜTÖ VENTIT LETUDOD SZEDNI ANÉLKÜL HOGY A EGÉSZ BORDÁT LEKÉNE SZEDNED AKKOR CSAK ANNYI A DOLGOD HOGY LESZEDED A VENTILÁTORT ,ECSETTEL MEGTISZTITOD A VENTI LAPÁTOKAT ÉS A HÜTŐ BORDA LAMELÁIT .


VGA KÁRTYA: KISZEDED A SZLOTBOL ECSETTEL LETISZTITOD

RAMOK: KISZEDED A SZLOTBOL UGY SZINT ECSETTEL LETISZTITOD


ÜGYLEVE ARRA HOGY MINDEN RAM VISSZA KERŰLJÖN AZ EREDETI HELYÉRE!


TÁPEGYSÉG

ECSET ÉS PORSZIVÓ


A lányeg az hogy ha körültekintöen jársz el gond nem lehet!

2011. ápr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Üdv. Ha vinyóba a lemezre egy szem por is kerülne, megkarcolná és dobhatnád ki a szemétbe. Az olvasófej mikrométer távolságra lebeg a lemez fölött.
2011. ápr. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Aha. Szvóal akkor szerintetek ez a mágneses dolog hülyeség? Amúgy ezt egy cég írta. Az is lehet hogy azért találták ki hogy a barom ember nehogy megpróbálja otthon egyedül inkább vigyeel neik és ők megcsinálják pénzért.Szvóal ez baromság lehet?
2011. ápr. 9. 09:24
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy egy ezeréves nagyon régi porszívónk van, tényleg régen vettük. Az sem hozha létre ilyen szart?
2011. ápr. 9. 09:29
 8/15 anonim ***** válasza:
nem nem helység ha van otthon kompresszor a kor inkább azzal tedd de azzal is óvatosan és cérna kesztyűvel tedd a földelés mait mert hanem ja-vitathatod az alaplapod
2011. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én már évek óta porszívóval és ecsettel takarítom a gépeket!

A kompreszort meg NEM ajánlom!!


ugyan is nem tudni hogy menyire párás a levegő amit kifúj!


A legjobb erre a célra egy kerékpár pumpa

2011. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kitakarítottam a gépet porszívóval és tényleg baromság volt amit írtak a neten. Az ég világon semmi baja nincs. Köszönöm a válaszokat!!!!!!!!!!!
2011. ápr. 9. 17:10
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!