Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért nem kapcsol ki a laptop?

Miért nem kapcsol ki a laptop?

Figyelt kérdés

Már van 2. napja megy,vagyis kikapcsol,de amikor bekapcsolom nem írja h. ki h. windows meg h. üdvözöljük meg semmi hanem egyből belépve minden...

Amikor ki akarom kapcsolni (nem lehajtom,hanem rendese start menü/ leállítás) akkor várok és nem kapcsolódik ki.Ugan így az újraindítás sem megy.

Valaki volt már ilyen helyzetben?Esetleg tudja hogy kapcsolhatnám ténylegesen ki?Merítsem le? Tippek?: )

Előre is köszönöm!

Ja! És próbáltam már billentyű kombinációkkal.

Ami a: win,jobbra,jobbra,R

igazából nem értem ezt a jobbra,jobbrá-t sem.+ R betű?

na mindegy.aki tudna segíteni megköszönném.:)


2011. ápr. 5. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Nincs véletlenul rászurva a gépedre vmi?Pl. USB .Nekem akkor nemszokott leojtódni.A régi gépemen ujratettem az op rendszert és megoldódott a problémám.
2011. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D.O.81 ***** válasza:
76%

Üdv!


Nagy gépnél már találkoztam hasonló jelenséggel.

Okozhatja, hogy az OP-rendszer nem illeszkedik rendesen az alaplaphoz. Ezt egy alaplapi vezérlő programcsomag általában meg szokta oldani, amíg a winfos át nem írja az adott programsort.


A másik, ami okozhatja, az a szarabb eset. Ekkor alkatrész hiba van a háttérben.

A jelenséget okozhatja a tápegységben és/vagy az alaplapban kiszáradófélben lévő kondenzátor.

Fő jellemzője ezeknek az alkatrészeknek az alkatrész alatti folt, vagy a "púpos kupak", azaz az alkatrész fel van fújódva. Ekkor a tápfeszültség szűrése nem stabil, hirtelen megnövekvő terhelés hatására a tápfeszültség a megengedett érték alá csökken, ezzel hazardot hozva létre a logikai áramkörökben. Ez nem mindig szokott kék halált okozni, de csúnya dolgokat okozhat az idő előre haladtával, mert a kapcsolóüzemű táp kapcsolási feszültséglökéseit egyre kevésbé szűri ki. Magyarul, a tápfeszültség folyamatosan emelkedik, ami félvezető alkatrész károsodáshoz vezethet.


Remélem tudtam segíteni.

2011. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,ment a zöld jelecske mindkettőtöknek!

Remélem nincs komoly baj.Még megvárom az estét:)

Köszi mégegyszer!

2011. ápr. 5. 19:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és nincs semmi bele dugva,semmi USB meg semmi...csak az egér...
2011. ápr. 5. 19:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyik tippem, az hogy az egyik program a windows rendszerben lefagy vagy nem válaszol! Lehetséges, hogy van egy programsor, ami megadja neki a leállítási parancsot! És az is előfordulhat, hogy az a parancssor nem reagál, vagy nem válaszol a parancsra!
2011. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!