Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi az a portszkennelés?

Mi az a portszkennelés?

Figyelt kérdés

Rákerestem oldalakon de amit ott ír az nekem kínai:$

valaki esetleg le tudja írni érthetően?


2011. márc. 13. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Konyhanyelven megpróbálom leírni.

Vannak a gépen úgynevezett portok. Nem fizikai csatlakozókra kell gondolni. Ezeken kereszül folyik a ki- és bemenő kapcsolat hálózaton / interneten keresztül.

A portszkennelléssel meg lehet nézni, hogy az adott gépen milyen portok vannak nyitva és milyen szolgáltatások futnak.

(nmap scan-re gondolok konkrétan)

Ezt kihasználva lehet például támadást indítani egy gép ellen. A legtöbb túzfal lezárja a portokat és nem engedi őket scannelni sem. A routerekre ez szintén igaz, ezért szükséges néha portot forwardolni.

2011. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tűzfal waze, gyorsan gépeltem :D
2011. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm:))

tehát ha a smart Securityben azt írja a naplófájlok közt hogy portszkennelés (dátum-forrás-cél) akkor azt most lezárta??

2011. márc. 13. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Az azt jelenti, hogy valaki megpróbálta lekérni a nyitott portjaid. Soha sem jó jel!
2011. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és ÉN ez ellen mit tudok tenni?
2011. márc. 13. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Te? Nem sokat. Jó, hogy van védelmi programod, az a dolga, hogy megvédjen.
2011. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jólvan köszönöm! bocsánat ha tulságosan butának tűntem, csak ezt a dolgot még soha nem hallottam:DD
2011. márc. 13. 18:32

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!