Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért írja ki a Windows XP...

Miért írja ki a Windows XP minden egyes bekapcsolás után, hogy ismeretlen szoftverkivétel történt? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ilyen helyzetben, ha jól tudom, féregteleíteni kell a gépet, amit én meg is tettem, és a kérdéses programot is ötöröltem. Ennek ellenére továbbra is annak a programnak az indítófájljára hivatkozik (exe), és ezt az üzenetet kapom. Mit tehetek? Köszönöm, előre is.
2011. febr. 1. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ki kell takarítani a registry-ből a rá való hivatkozásokat. A registry a Windows lelke, így mielőtt hozzányúlsz, készíts róla biztonsági mentést.
2011. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ezt az első választ nehogy elhidd ám.

A registriben nem kell nekünk turkálni,úgysem találnál ott meg egy programot se.Tegyél föl a jelenségről egy képet ide és segítünk megoldani.

2011. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Márpedig második, registryben is lehet a válasz, kérdező, Ccleanerel pucold át a gépet, megcsinálja helyetted a piszkos melót anélkül, hogy túrkálnod kellene bárhol.
2011. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok képet felrakni a jelenségről. CClenearral már próbálkoztam korábban, de nem vált be, mert olyanokat is törölt, amit nem kellett volna. Jelenleg a Wintoolst használom, azzal már kipucoltattam a gépet, de a probléma nem oldódott meg.
2011. febr. 2. 09:19
 5/18 anonim ***** válasza:
Hát igen a CCleaner nem sokat ér,inkább semmit...
2011. febr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
No. Akkor a Felügyeleti eszközökből válaszd ki az eseménynaplót és nézd meg, hogy ír-e a problémáról. Ha igen, akkor készíts róla képernyőképet és mutasd meg. Egy HiJackThis log is praktikus lehet, hátha csak maradt valami szemét. Nagyon bízom benne, hogy csak kissé szemetes még a géped, mert ha rendszerfájl is sérült, akkor azt csak új install hozza helyre. Megvannak még a logok a féregirtásodról? Az is érdekes lenne...
2011. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Itt van a naplóm képe:

[link]

És a féregírtásom karanténja, remélem jó képet raktam fel.

[link]

Köszönöm a megoldásokat. Nagyon remélem, hogy nem kell újra tenni.

2011. febr. 2. 13:55
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem, hogy a játék most végül karanténba lett téve avagy sem, de talán nem is az a fontos. Gyanítom, hogy valami Run beállításkulcs alatt maradt ezekre a kártevőkre valami hivatkozás és csak részben sikerült az eltávolítás. Konkrétan a {CA3... és az {57C... CLSID-jű cuccokra gondolok, mert a többi sima sütinek látszik csak.

Ezeket kéne végignézni, hogy tartalmaznak-e gyanúsat:

1. HKLM \ Software \ Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce

2. HKLM \ Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices 3. HKLM \ Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

4. HKLM \ Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

5. HKCU \Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

6. Indítópult

7. HKCU \ Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce


Ha a rendszernaplóban duplán kattintasz a hibán, részletesebb infót ad. Ezt is jó lenne, ha megmutatnád, screenshot vagy szöveges formátumban. Meg amit a második válaszoló kért. Azonkívül nem értem, hogy a progid mért nem szedte le az osztályazonosítókhoz tartozó fájlokat. Bármelyikre rákeresek a Google első találata is felsorol egy csomó fájlt, exét, dll-t, ami az ominózus kártevőhöz tartozik. Remélem, hogy csökkentett módban végezted az irtást. Apropo, csökkentett módban a hiba nem jön elő, ugye?

2011. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

[link]

Itt van a tulajdonképpeni hibaüzenet naplója.

2011. febr. 3. 16:13
 10/18 anonim ***** válasza:
A DCOM-os hibát is meg tudnád mutatni?
2011. febr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!