Valóban ez a vírusirtó a legkevésbé hatékony? (lent)
Általában az avast!-ról hallani, hogy beengedi a kártevőt, a legtöbb panasz a fórumokon / itt is erre van, hogy valakinél teleengedte a gépet kellemetlen dolgokkal.
Rengetegen használnak más vírusirtót is, de érdekes, AVG-s, Avirás, Kaspersky-s, MSE-s, Norton-os stb. probléma csak elvétve akad.
Ellenben hetente olvasok több olyan esetet is, hogy az illető segítséget kér, mert lelassult a gépe/spontán megnyit programokat/nem tölt be/elállítotódott a kezdőlap, vagy más ilyesmi; s az illető avast!-ot használ.
Még az illegális NOD32-esek is kevesebb szemetet engednek be.
Állítólag nagyon-nagyon lassan kerülnek az adatbázisba a dolgok, a heurisztikája pedig gyenge, mint a harmat.
Mi a tapasztalatotok erről?
Kérem, aki fan, vagy pedig nincs rendszergazda/gépszerelő ismerőse, nem olvas teszteket (igenis, nem minden teszt hazudik), nem tesztel, nem olvas vírusirtós topikokat stb., az ne válaszoljon! Tehát olyan ne írjatok, hogy "Nekem bevált..." "nálam nem jött be mellette semmit" stb.
Érdekes, én pont AVG-ról, Aviráról és Nortonról hallottam ilyen gondokat. Amúgy pedig a gépet a FELHASZNÁLÓ engedi tele mindennel, a legjob védelem sem ér semmit, ha a user valamit fel akar ügyeskedni a gépre.
Az illegális Nod 32-esekről ne is beszéljünk, mert azok semmit sem érnek.
Amit az ingyenes adatbázisáról és heurisztikájáról írtál, pontosan úgy van, és a vakriasztásokkal is akad még gond, de az a nagy helyzet, hogy ingyenesen és legálisan Avastot csak MSE übereli, ami csak eredeti windowson megy. 10/7 teszt ezt mondja, és csak azért, mert átlagosan ennyi hiteles.
Ha valaki nem ért a géphez, lehet akármilyen vírusírtója, tele fogja engedni mindennel, ha viszont valaki vágja a dolgokat, vagy elég neki eg Avast, vagy vírusírtó nélkül is megvan.
Azért, ha békésen Google-özöl, és közben betoppan egy fakeAV, vagy egyéb trójai, akkor vitatkozhatnánk arról, a felhasználó-e a hibás. Mert ez megtörténhet úgy is, hogy minden frissítés telepítve van.
Az AVG esetében a 2011-esről hallottál vírusátengedős eseteket? Mert a 2011-esnél már a Free-ben is benne van az Identity Protection, nemkicsit jó viselkedés alapú blokkoló. A Nortonnak pedig a file insight-ja nagyon jó.
Ha az avast!-nak szerinted is gyenge a heurisztikája, meg lassan kerülnek bele a minták, akkor mi alapján vagy róla (viszonylag) jó véleménnyel?
Ha békésen guglizol, nem fogsz csak úgy trójait kapni. A fakeAV-k, vírusok, stb. az esetek 99%-ában a te beleegyezéseddel kerülnek a gépedre. Például: leszedsz egy COD6-ot torrentoldalról, de nincs crack. Te meg szétnézel egy warezoldalon, leszeded a cracket. És itt a gond, hogy nem tudod, hogy mi az amit letöltöttél. Csak futtatod. Ugyanígy a kamuAV esetében: ha vírusirtó kell, válassz ismert márkát. A maradék 1% pedig az az eset, amikor valakik kinéztek téged, ebben az esetben jön be a bizt.frissítések szerepe. MS-nél általában 1 hét alatt jön a hibajavítás onnantól számítva, hogy kiderül a hiba. Ugyanígy nyílt rendszerekre (hibajavítási időben előny a sokak által kedvelt és fejlesztett disztribúcióknál, pl. Ubuntu). Az ember intelligens lény, viszont figyelmetlen és semmi szín alatt sem tökéletes. Éppen ezért vannak a vírusvédelmi eszközök. Vannak, amelyek jobbak, vannak, amelyek gyatrábbak. Általában a fejlett heurisztikájúak többet érnek az ismeretlen kártevőkkel szemben.
Átalában a Kaspersky, Eset, Norton termékek találják meg a legtöbb kártevőt, viszont ezeknek nagyobb erőforrásigényük is vagyon. Jómagam Kaspersky terméket használok, nekem még nem okozott csalódást. Számomra a védelem gerincét az alkalmazás-felügyelő jelenti, amellyel precízen lehet korlátozni, hogy melyik program mit is csinálhat. Ez egy olyan funkció, melyet tudomásom szerint a Kaspersky IS használt először, és jelenleg is övéké a legjobb ilyen megoldás. A Kaspersky termékek hátránya, hogy néha visszafogják a gépet. A Norton programokról igazából én még kiemelkedően jót nem tapasztaltam. Eset cuccok pedig gyorsak.
A többit meg nem használom, mert a fent említett termékhármas bármelyike jobb tőlük. Persze, az ingyenes programok közül a tűzfalak sem rosszak, igazából simán versenyképesek a kereskedelmi társaikkal.
Első vagyok, csak most néztem vissza. Egy dolog van, ami Avast mellett tart még mindig: a hálózatvédelme (diginet, exploitok jönnek 10 percenként). A viselkedésfigyelő nekem legalábbis nem hiányzik belőle, mivel az van a tűzfalamban, Avast+Comoco (csak tűzfal) párosa az, ami nálam évek óta bevált, és semmi olyasmi nem jutott be a gépre, amit nem akartam átengedni rajtuk.
A guglis cuccot nem bírom szó nélkül hagyni. Az ilyen balesetek megelőzésére találták ki a Mozilla csapatnál a WOT kiegészítőt Firefoxhoz. Ha piros, az oldal vírusos. Az általad leírt probléma pedig az esetek 99%-ban szintén a felhasználó hibája, mivel ehhez telepíteni vagy letölteni is kellett valamit a gépre. Így jár az, aki nem nézi meg, mit és honnan tölt.
Az a nagy büdös igazság, hogy ha az ember valamit is érő komplex védelmet akar a gépére, nem keveset kell érte évente kicsengetni - értem ez alatt a normális IS-eket, pl ESS, Kaspersky, törteknél az is jobb, ha semmi nincs (kérem, Comodo IS-t ne soroljuk ide, mert a vírusírtója egy vicc - tapasztalat -, hiába van a legjobbak közt a tűzfala; MSE meg szerintem megjár ingyen, ha már valaki kiad egy kisebb vagyont egy windowsra), viszont a legjobb védelmet is ki lehet lőni egy kattintással.
Másik lehetőség, hogy a felhasználó nem fizet,ingyneeseket használ, de akkor mindenre fel kell készülni, adatokat külön partíción tartani, és rutinból programokkal együtt max 2 óra alatt kell tudni windowst telepíteni. Akkor nem érhet meglepetés.
WOT-ra: hallomásból ismerem. Tudom, hogy úgymond közösségi alapú (vagy hogy mondják pontosan, szerintem nem lényeg). Ha valaki fertőzöttnek ítél egy oldalt, azt bejelöli, és akkor arra piroslani fog a szoftver. Ezt írják róla több fórumon is. Sok lehet (és sok is) a téves riasztása.
Namost ezzel szemben az avast!-nak pont a Web-Védelme erős, mivel a fertőzött scripteket és iframe-ket kivételesen nagyon jól detektálja, és blokkolja az oldalt. Sok esetben, ha egy fertőzött oldalra mutató iframe van, csak az avast! blokkolja az oldalt, a többi vírusirtó csak magát azt az oldalt, ahová a frame mutat. Szóval szerintem nem a vírusirtó legjobb részét kéne pótolni.
Ha a felhasználók engedik tele vírussal a gépüket, akkor légy szíves, és magyarázd már el nekem, hogyan létezik, hogy azok is megfertőződnek, akik CSAK a biztonságos és népszerű letöltőoldalakat használják, minden szoftverüket onnan töltik le? Ők nyilván nem telepítenek vírusokat. Azok az ő tudtuk nélkül települnek.
Nagyon nem szimpatikus nekem a majdnem összes felhasználó ilyen szinten hülyének nézése…
Ha abban a kérdésben, hogy hogyan kapunk kártevőt, neked lenne igazad, akkor elég lenne annyi, hogy csak ellenőrzött oldalakról töltögetünk le, és minden szoftverünk naprakész. De ez nem elég… Vajon miért?
Egyébként manapság nem kell sokat fizetni megfelelő védelemért. Microsoft Security Essentials, Panda Cloud, AVG 2011 és sokak szerint az Avira is jó, bár ezt nem tudom elhinni, mert nagyon le van butítva.
Az avast az, amiről sok panaszt lehet olvasni/hallani. A bugjai miatt is, de általában azért, mert sokkal több vírus enged át (a jó web-védelme ellenére, mert az csak egy dolog....), mint amennyit megfog.
Komplett védelmi program... Minek? Amúgy is, még mindig igaz a LEGTÖBBJÉRE (hangsúlyozom, nem az összesre), hogy vagy a vírusirtó része gyenge, vagy a tűzfal része.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!