Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik jelszókezelő program...

Melyik jelszókezelő program használata ajánlott, elég-e a Firefox-profil használata, ami a felhőben tárolja a jelszavakat, és bejelentkezve minden gépen beilleszti a jelszót az adott weboldalra?

Figyelt kérdés
jan. 31. 18:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tehát a dedikált jelszókezelők feltörhetetlenek...
febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A dedikált jelszókezelők is már jó ideje működnek. Eddig egyetlen látványos eset került napvilágra a LasPass –t érintő támadás amihez a hackerek sikeresen hozzáfértek.


Támadók egy dolgozó hozzáférésén keresztül betörtek a rendszerbe. Azok fiókjait tudták feltörni akik kényelmi szempontból a második faktort is a fiókban tárolták. Akik külön tárolták ott hiába sikerült belépési adatokat megszerezni a fiókokhoz a 2fa hiányában semmire sem mentek vele.


Azért ez nem rossz arány ha figyelembe veszed e böngésző megoldások sérülékenységi lehetőségét.


Ma már több Malware kifejezetten a böngészők érzékeny adatainak kifosztására készítettek. Sajnos nem minden ember ismeri fel a fenyegetések lehetőségét. Mit tölt le honnan, mit nyit meg. De elég egy feltört Google fiók és már is hozzáférhető a felhasználó összes jelszava amennyiben azt a Chrome böngészőjében tárolta a fiókja pedig szinkronizálta.


Nem ördögtől való a böngésző jelszókezelője ha tudod mit csinálsz. A fontos pénzes személyes fiókok amik nagyobb védelmet igényelnek pedig kínálnak 2fa lehetőséget. A hackerek ezekre a fiókokra koncentrálnak.


A két megoldás közül a dedikált megoldás a biztonságosabb!

febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
"Nagyon fontos megjegyezni, hogy a Firefox 127-ben bevezetett extra hitelesítési lépés nem védi meg a tárolt jelszavakat a kártékony programoktól, ezért ezzel a kockázattal továbbra is számolniuk kell azoknak, akik a böngészőkre bízzák a jelszavaikat."
febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Miért nem másoltad be a folytatását?

"Nem csoda, hogy a Mozilla is azt javasolja, hogy a böngészős jelszókezeléshez lehetőleg legyen beállítva egy elsődleges (mester) jelszó, amely már képes megnehezíteni az adattlopó károkozók dolgát. Ugyan ez esetben is megmarad a brute force típusú jelszótörés lehetősége, de egy erős elsődleges jelszó jelentősen megnehezítheti a támadók dolgát."

[link]


Ha van mesterjelszó akkor nem férnek hozzá.

febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"már képes megnehezíteni az adattlopó károkozók dolgát."


A Mesterjelszó már egy ideje benne van pár böngészőben mégis ellopják a jelszavak.

febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem kényszerített a használata. Akkor biztonságos a böngészős jelszótárolás, ha azt kombinálod a mesterjelszóval. Ha nem, csak akkor igaz a 13-as komment, és nem minden esetben.
febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!