Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Jól értem? Ha bizonyos oldalak...

Jól értem? Ha bizonyos oldalaknak nem engedem, hogy sütiket helyezzen el a gépemen, az jó, mert nem tudják azonosítani az ip címem?

Figyelt kérdés
Mely oldalakat érdemes beírni a tiltásba?
2010. nov. 8. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:

A sütik korlátozása után is pont ugyanúgy tudni fogja az oldal az IP címed, max. "nem tud azonosítani", hogy te már jártál nála. [Hiszen a géped és a kiszolgáló között kapcsolat van, ahhoz meg azért illik tudni mindkét kommunikáló elérhetőségét. :P]

Azonban számos szolgáltatás nem lesz elérhető. (Pl. itt a GYIK-en nem tudnál bejelentkezni, fórumokon szintúgy...)

2010. nov. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igen a különböző tiltott anyagot tartalmazó oldalakon így akarnak elbújni az emberek...te is??? nekik se sikerül így neked se fog.

nem kéne tiltott dolgot csinálni és akkor nem is kell bujkálni sem...

2010. nov. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem az IP-címed nem tudják azonosítani, hanem a böngésződet és a böngészőt használót. Az IP-címet ugyanúgy megkapja a kérésed fejlécében. Plusz letiltod a cookiekat, akkor pl nem facebookozol, nem iwiezel, semmit nem csinálsz, ami azonosításon alapul.
2010. nov. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Látatlanban nem kell ítélkezni, nem csinálok semmi olyat, amivel másoknak ártanék, a saját védelmemben kérdeztem, hogy ne tudjanak pl. vírusokat a gépemre tenni, vagy adatokhoz hozzáférni.

De akkor ezt félreértelmeztem.

2010. nov. 8. 10:55
 5/9 anonim ***** válasza:

"ne tudjanak pl. vírusokat a gépemre tenni, vagy adatokhoz hozzáférni." -ez ellen 100%-osan sehogy nem tudsz védekezni...


A NASA-t meg az FBI-t is föltörik, nem a te géped lenne nekik akadály...

2010. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A vírusok nem cookie-kon keresztül terjednek...
2010. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy van egy ilyen oldal, ahol a magamfajta tudatlanokat felvilágosítják az okosok.:)

Nem lehet mindenhez érteni.

Köszi a válaszokat.

2010. nov. 8. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Én alapból kilépéskor töröltetem a sütiket a Firefox-ból, nem jó, ha millióegyet összegyűjt.
2010. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A spywareirtók nagy része, és egyes antivírus programok megkeresik a náluk tiltólistán levő Tracking cookie-kat. De ezek nagy része is ártalmatlan.

A sütik letiltásának viszont semmi köze a valódi vírusok terjedéséhez. Azok bejönnek úgy is.

2010. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!