Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Windows 10 Oprendszer van a...

Windows 10 Oprendszer van a laptopomon. A bejelentkezési jelszó, csak a fejemben létezik, és nem könnyű kitalálni, finoman szólva sem. A laptopomhoz fizikai hozzáférési lehetőség van. Lehetéséges-e adatot lopni belőle, bejelentkezni?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan? Hogy tudok ellene védekezni ? Hogyan jöhetek rá, hogy valaki bojgatja a gépem ?

nov. 9. 10:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

10

Ha tényleg ennyire egyszerű lenne, akkor az MS már rég patchelte volna.


Amúgy megnézném, hogy ezt linuxon megcsinálod. Ott tudsz váltani TTY-t, csak épp ott is be kell jelentkezni. Ebből kiindulva macnél is hasonlónak kell lennie.

nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
37%
Pedig ennyire egyszerű! :D Nincs patchelve. Tele van hibákkal a Windows amiről tudomást se hajlandóak venni. De ez sok mindenre igaz, pl a Wordpress se patchelte mai napig az sql injectionök és payloadok nagy részét.
nov. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod a jelszót ahogy a kérdésben írod akkor mindent elérsz.


Titkosítás nélkül ugyanolyan egyszerű a linuxhoz is hozzáférni mint a windowshoz. Nincs különbség.

Erre reagálva a win 24h2 óta bekapcsolható a bitlocker home verzión is (tiszta telepítésnél automatikusan bekapcsol) így esélytelen a 'feltörés'..

nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

12

Kipróbáltam (shift lenyomva miközben újraindítod, majd kiválasztod, hogy parancssort bootoljon). Kért jelszót.

Recovery mód nélkül a bejelentkező képernyőn hogy nyitsz parancssort (nyilván úgy, hogy előtte nem volt módod buherálni belépett állapotban)?

nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

13

Természetesen ha nincs titkosítás, akkor az első válaszban megadott megoldás mindenre is alkalmas.

És specifikusan azt kérdeztem, hogy hogy nyit linuxon parancssort úgy, hogy nem tudja a jelszót és nyeri ki a jelszót (ugyanis azt mondta macnél a legnehezebb, ami szerintem azt feltételezi, hogy linuxnál könnyebb, mint macnél, már egyáltalán az eszébe jutott, hogy amgúy létezik a linux is). De nekem jöhet erre maces példa is. De igazából maradjunk a windowsnál, mert ott se látom, hogy hogy lehetne specifikusan ezt megcsinálni (tehát parancsor nyitás, majd jelszó kinyerés, de nem úgy, hogy bebootolunk valami mást, mert elvileg a válaszoló alapján nem kell, csak 3-4 sor kód)

nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nem írtam hogy nem kell bebootolni mást. Vagyis határeset. Privátban szívesen elmondom nagy vonalakban, de ne várjatok tutorialt, nem a hackereknek akarok segíteni. Itt max annyit írok hogy egy fájlt ha kicserélsz egy bizonyos trükkel, cmd ugrik fel rendszergazdai engedélyekkel egy másik felugró ablak helyett egy billentyűkombinációra.
nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

16

De ez csak akkor működik, ha nincs bitlocker bekapcsolva. Ugyanis, ha be van kapcsolva, akkor nem kéne tudnod semmit cserélni, mert titkosítva van a lemez.

nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A Linux is eszembe jutott, persze, de az módszerileg megegyezik a windowsos gépekkel. Főleg telefonok törésével foglalkozok és annál is ott ütközik ki leginkább a különbség hogy a droid úgy működik mint egy linux (mivel az is tulajdonképpen) viszont az IOS olyan egyedülálló titkosítást használ hogy a fájlrendszer egy részét a készülék első feloldásáig (BFU) nem fejti vissza.
nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

18

Linuxnál a FDE (teljes lemeztitkosítás) úgy működik, hogy csak egy kis része nincs titkosítva (ami kell ahhoz, hogy egyáltalán valamit be tudj bootolni, ez kb. a kernel, meg egy minimális initram), majd bootoláskor, elég hamar, kéri a jelszót, hogy fel tudja oldani a titkosítást. Szóval itt semmilyen parancssort meg ilyesmit nem tudsz, ha nem ismered ezt a jelszót. Ha pedig be van bootolva a rendszer, de zárolva van, akkor tudsz parancssort nyitni (TTY váltás), de be kell jelentkezni.

Linux alatt is létezik egyébként a home könyvtár titkosítása felhasználónként, bár tudtommal nem használják elterjedten. De a teljes lemeztitkosítást viszont igen.

Az egyetlen kérdés, hogy hogyan lehet levédeni, hogy pl. a kernel ne legyen kicserélve, de pont erre találták ki a secure bootot.

nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
51%

A Bitlocker egy vicc. Percek alatt kijátszható ha van fizikai hozzáférés. (És jelen esetben megoldható)

Egy egyszerű eszközzel kiolvasható PCIex-en (vagy más buszon) keresztül a master key a ramból.

nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!