Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elhagytam a laptopom! Le...

Elhagytam a laptopom! Le lehet valahogy kovetni?

Figyelt kérdés
Repuloteren ultunk, nem figyeltem es elhagytam. Utolso az hogy mellettem volt ahol ultunk a padon,de vissza mar nem mehettem mert atmentunk a kapun. Irtam a repternek egy panaszlevelet. Van ra barmi lehetoseg? Lekovetni ha valaki pl rakapcsolodik az internetre? A profilom jelszoval volt vedve, semmi privat nem volt rajta, max elmentett jelszavak a bongeszobe de azokat mar modositottam (ami fontos). Ha nem is lesz meg epsegben, legalabb elfogni aki elvitte? Sosem jartam meg igy, telot sem hagytam meg el sosem. Kicsit tanacstalan vagyok. A gyari doboz megvan a sorozatszam es egyeb adatok megvannak.

szept. 5. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

-ez nem balszerencse, ez balfa52ság

-mi volt a panasz, az hogy hülye voltál és nem engedtek le a gépről, aminek szigorú menetrendje van?

-pontosan hogy képzelted, ezt a lekövetést, ahogy az NCIS-ben van?

-nem csak hogy elfogni, de minimum halálbüntetést érdemel


Várjál szépen a reptér válaszára, hátha leadta/leadja valaki.

szept. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha hazamegyunk akkor megkeresem a dobozt, tudom,hogy megvan otthon minden papirja. Ezekre mindig gondosan figyelek.

Egyszeruen csak mikor indultunk a jarat fele, elfelejtettem. Ennyi. Az en hibam,tudom.


Lekovetes... Hat kb annyi,hogy megmondani,hogy milyen internetre csatlakozott fel. PL Kis Jozsi bacsi a faluban Uszogpuszta 35/b házban.

Es akko megvan,hogy Jozsi bacsinal kell keresni. Mindenkepp be akarom jelenteni a rendorsegen. Nem volt egy regi gep. Hátha..... Nagyobb vesztenivalom nincs mar ugysem. Nem bizok abban,hogy a repteren valaki leadta volna. Annyi ember jon megy, nem hiszem,hogy pont olyan ember talalja meg aki leadja. En sem nyulnek hozza ha valaki otthagyta volna a padon a cuccat. Nemhogy keresni valakit es leadni.

De az 1% lehetosege mindig ott van,hogy hátha

szept. 5. 16:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Miután a bombakereső robot átlőtte a gazdátlan csomagot egy golyóval már úgyse vennéd hasznát.

De így legalább tudják kinek kell kiszámlázni a bombariadó és kiürítésből eredő költségeket..

szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jajj, ne vicceld mar el...
szept. 5. 16:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen követéseket előre be kell állítani minimum a helymeghatározás bekapcsolásával, ugyanez van telefonon is. Nincs sok esély, hogy megtaláld, de itt meg tudod nézni:

[link]

szept. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hat kb annyi,hogy megmondani,hogy milyen internetre csatlakozott fel. PL Kis Jozsi bacsi a faluban Uszogpuszta 35/b házban."


Ha a laptopon nem volt előre feltelepítve és beállítva ezt a célt szolgáló szoftver, akkor leginkább sehogy. De ha képes is rá az eszköz, mert mondjuk a Microsoft fiókoddal használod, de éppen az elhagyáskor a helymeghatározás nem volt bekapcsolva benne, akkor bottal ütheted a nyomát, kívülről nem lehet bekapcsolni. (Ha valaki ellopta és fel tudja törni a Microsoft fiókodat, akkor nyilván a helykövetést is ki tudja kapcsolni. Vagy csak bedug egy Windows vagy Linux telepítőt tartalmazó pendrive-ot, leformázza a merevlemezt, aztán telepít rá ami akar. Az utóbbihoz a fiókot se kell tudni feltörni.)


Ha vissza akarod szerezni a laptopot, az egyetlen út az, hogy valaki leadta talált tárgyként és a reptér visszaadja. Ha ellopták, akkor felejtsd el.

szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hmmmm...(sóhajt)....
szept. 6. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!