Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elhagytam a telefonomat menyi...

Atti1999 kérdése:

Elhagytam a telefonomat menyi eséj van rá hogy meg taláják az imei alapján?

Figyelt kérdés

2016. márc. 17. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Semennyi. Nem azért, mert nem lehetséges, hanem mert "miért kellene?". Gondolj csak arra, hogy mikor pl. Orbán lányának ellopták a telefonját, akkor se vetették ezt be, pedig ő aztán tényleg egy befolyásos embernek minősül.


Nagyon-nagyon extrém körülmények és érvelés kell ahhoz, hogy a szolgáltatót arra lehessen kényszeríteni, hogy IMEI alapján találjon meg egy telefont, kb. nemzetbiztonsági szintű. Hiába lenne rá mód, ez egyszerűen nem így működik. A legegyszerűbb az, ha letiltatod az IMEI-t, a telefon adatait - amennyiben okostelefon - mennyiről törlőd a Google segítségével.

2016. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Sajnos erről már lemondhatsz. Tényleg sajnálom.
2016. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hülyeség, de nincs olyan funkció a Google Dashboardban, vagy valahol arrafelé, ami lokalizálja a fiókhoz kapcsolt telefont, amennyiben az eléri az internetet?
2016. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy magyar országon ritkábbna hasznáják de a ra lenék kiváncsi hogy it ukrajnában menyi az eséje
2016. márc. 17. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld kívülről megcsengetni, hátha a becsületes a megtaláló felveszi és visszaadja. Ha telefontolvaj találta meg, az valószínű kikapcsolja azonnal (nehogy megtalálják és lebukjon) és eladja olyan országban ahol nincs IMEI tiltás :( Mendenesetre rendőrségnek, szolgáltatónak szólj hátha kerül valami megoldás. Ha használtál lopásvédelmi programot, akkor annak lehetőségeit használd ki.
2016. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Most néztem meg és igazam volt. Egy próbát megér. Ha Androidos a készüléked, akkor Google Dashboard -> Kiválasztod a Készülékek közt a telefonod -> Locate device
2016. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom szépen sikerult elo keriteni a telomat egy idióta osztáj társam szivatot 4 napig
2016. márc. 17. 23:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Legalább előkerült:)
2016. márc. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!