Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tehetek, ha nem enged be...

Mit tehetek, ha nem enged be a google, mert sosem adtam meg telefonszámot és nem is szeretnék?

Figyelt kérdés
Ezer éve nem jártam már a youtube csatonámon, de közben már többször is próbálkoztam a belépéssel, mindig ott hagytam abba, hogy telefonszámot kért, mert azt sosem adtam neki, azóta nem tudok belépni. Nem vagyok hajlandó megadni a telefonszámomat neki. Akkor nem fog soha többé beengedni? Másik e-mail cím van hozzá, ott kapom a számkódokat, nem értem, hogy az miért nem elég neki vagy más azonosító módszer...

júl. 30. 01:19
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Félsz hogy felhívnak?
júl. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Maskeppen nem fog menni. Ez van.
júl. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Bezzeg a telefonodban benne van a telefonszámod és az összes ismerősödnek is, köztük androidosokban is, gondolom. 🙄
júl. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Remélem olyan válasz is jön majd még a kérdésemre, amelyet nem csak én találok hasznosnak!
júl. 30. 08:02
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
A Google ott kémkedik utánad, ahol tud, és rákényszerít, hogy megadd a telefonszámodat is.
júl. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

vagy más azonosító módszer...


Az a baj hogy több más módszer is van csak akkor tudod beállítani ha bent lennél a fiókban. Például Google Authenticator (kódgenerátor) app. Talán az járható út hogy megadod a telefonszámot belépsz beállítod a hitelesítő appot majd törlöd a telefonszámot a fiókból. Vagy ha két SIM helyes a telefonod és a másik üres szerzel valami feltöltős kártyát és erre használod. Elég sok személyes fiók használ 2fa SMS kódokat belépéshez. Régi nem használt telefonba beraksz egy feltöltős SIM kártyát.

júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Engem nem hívogat a Google, nyugi.
júl. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Olvasgattam és nézegettem angol oldalakat és videókat is a témában mielőtt föltettem volna a kérdésemet, és nagyjából én is reménytelennek érzem, pláne, hogy nem nagyon emlékszem semmire, mint beállításra...


Egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy ha megadok egy telefonszámot, sikerül belépnem és netán még a lehetőséget is kitörölnöm a számomat, akkor az az adat tényleg végleges törlésre is kerülne a rendszerből, de ez talán csak a szkeptikusságom és a tapasztaltaimból született alapvető összeesküvés-elmélethitem...


Az eldobhatós sim jó ötletnek tűnik, köszi, bár akkor ledobható telefon is kell hozzá, vagy legalább is nem okostelefon, szintén Google alappal...


Ezt az ötletet még nem is láttam-hallottam angol fórumokon sem, szóval köszi 6.!


Viszont azt is megtaláltam már angol oldalakon, hogy nem random modón kér telefonszámot, hanem talán egyszer mégis megadtam a számomat... Nem emlékszem... Ilyen esetben mi van, ha egy másik számot adok meg? Akkor örökre kizár...?


Azt értem már régóta, hogy két azonosító adat kell, és másik mail van... Arról folyton kapok mailt máshova, hogy "valaki" próbál belépni. Ja, én, de nem hagy telefonszám nélkül, ugye...


Nagyon sok éve megteszek mindent azért, hogy távoltartsam magam a Google szolgáltatásaitól, mert mindig van más, mégis van, amikor kell, pl. a régi és sikeres YouTube csatornám, ahova ezer éve nem tudok már belépni...

júl. 31. 08:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a fiókban megadtad volna mint hitelesítő eszköz a telefonszámot akkor oda küldene kódot vagy választhatnál hogy emailre vagy telefonra küldje. Viszont tőled számot kér ami azt jelenti még nincs beállítva kétlépcsős azonosításhoz.

Az email mellett nem csak telefonszám vagy a kódgenerátor app lehet hitelesítő hanem pl hardverkulcs is. Ez pénzbe kerül de a legbiztonságosabb hitelesítő eszköz. Viszont egy ilyen fiókhoz beállítás is csak fiók belépés után lehetséges. A telefon hozzáadása akár SMS kód akár Authenticator app formájában igényel egy kis figyelmet. Mi van ha elveszik összetörik a telefon? Ha előfizetéses vagy névhez regisztrált SIM kártyád van akkor a szolgáltató tiltja a régit ad újat ugyanazzal a számmal. Aki viszont appot használ annak ha bekapcsolta a fiókba mentést akkor új eszközre vissza tudja állítani. Maga a Google fiók is kínál + lehetőséget. Telefonos 2fa hitelesítés fiókhoz való aktiválás után letölthetővé tesz 10db egyszerhasználatos kódot. Ezek a kódok helyettesíteni tudják ha nem érkezik meg az SMS ha elérhetetlen a telefon törik vagy elveszik. Ezeket a kódokat le kell tölteni és vagy kinyomtatni vagy offline védve tárolni. Ez a helyreállító kód megoldás szinte az összes fontos személyes fiókban lehetőség nem csak a Google-nél. A hitelesítő appról még annyit hogy nem csak a Google-nek van, és bármelyiket használhatod. Aegis hitelesítőt sokan használják akik Google fóbiásak.


[link]


[link]

júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!