Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Netbankos csalás?

Netbankos csalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A netbankom sajnos nem enged belépni. 3x elrontottam a jelszavamat, 24 órára letiltotta a belépést. Minden belépést sms-ben kapott kóddal lehet csak indítani. Nem tudom mit rontottam el, nem volt Caps Looks sem benyomva.

Ez egy új csalás?


jún. 25. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Az otp.niger oldalra írtad be a jelszavad?
jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Egy normális biztonságos felület kizár pár sikertelen próbálkozás után, nehogy illetéktelenek próbáljanak brute force módszerrel (végigpróbálgatva a lehetséges jelszavakat) bejutni. Ebben semmilyen csalás nincs, sőt annak az ellenkezője a megnövelt biztonság. Ha letelik a 24 óra és még mindig nem sikerül, akkor inkább cseréld le a jelszót és adj meg egy újat. Ha ez sem sikerül, akkor fel kell keresni a bankot.

Nyilván ez mind csak akkor igaz, ha a hivatalos netbanki felületen próbáltál belépni, nem egy hamisítványon.

jún. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A hivatalosan léptem be. Nem nagyon szoktam elrontani a jelszavamat. Nincs sehova leírva sem. Senki nem is tudja rajtam kívül. Ha valamilyen jelszót elrontok 1x, utána pánikba esek, sajnos többször is elrontom 😄

Arra is gondoltam, hogy valaki mégis belépett és jelszót

váltott. Mindenról kapok biztonsági kódos sms-t. Megvárom, hogy leteljen még az a pár óra, aztán megpróbálok belépni.

jún. 26. 08:40
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Mindig ellenőrizni kell hol vagy: [link]

ott legyen a helyes név és a kis ikon..! Nem elég hogy úgy néz ki mint amilyen a bankodé szokott lenni.


Illetve ha free wifin vagy valami étteremben boltban akkor ez legyen mindenképp bekapcsolva: [link] különben átverhetnek.

jún. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#5 Csakhogy ha egy wifi hotspoton eltérítik a DNS lekérdezésed akkor a kapott dns válasz azt fogja tartalmazni hogy a otp.hu az 192.168.1.69 és rendben levőt fog jelezni a "lakat", úgy fog kinézni az oldal mint az eredeti...

Ezért kell nagyon figyelni minden apróságra.

jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#7 Azért kell nagyon figyelni minden apróságra mert az ember nem gép.

És igen. A Let's Encryptnél simán beregisztrálható pl otb.hu vagy hasonló megtévesztő cím és a böngésző biztonságosnak fogja jelezni. Saját dns szervert bárki könnyedén tud csinálni a saját wifis hálózatán ami ugyanoda irányítja az otp.hu és a otb.hu címet is..


Ezt csak a biztonságos dns szolgáltatás tudja megakadályozni. (ami nem azonos az alternatív dns-el)

Akik ezt nem ismerik azok félnek a wifi hotspoton bankolástól.

júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A böngészők ismerik a DoH-ot, win11 is ismeri, de sajnos a win10 és az android oprendszerek nem. (az android csak a DoT-t ismeri)

[link]


[link]

[link]

[link]

[link]

júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!