Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan kell kocsiba nyomkövető...

Hogyan kell kocsiba nyomkövetőt szerelni?

Figyelt kérdés

máj. 9. 13:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"Kissé feltűnő lesz hogy a kérdező mindig kölcsönadja a kollégáinak a telefonját ha kell nekik ha nem, azzal a felkiáltással hogy 'legyen nálatok Apple eszköz is'"


Ömm, nem erre gondoltam. Nem csak a saját telefonjátval működik, hanem bárki máséval. Bluetoothal megy, szóval nagyjából 15 méteren belül bárki, akinek a kezében épp egy GPS-el rendelkező Apple cucc van, az meg tudja határozni a helyét. Manapság minden második embernek kb. ilyen telefon van a kezében. Lakott területen nagyjából sosincs olyan, hogy huzamosabb ideig ne lenne a közelben olyan eszköz, amivel működik, cserébe nem kell bele se SIM kártya, se semmi.

máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Másrészt meg nem is értem, hogy mi a francért akarnád a telefonodat vagy bármidet kölcsönadni a kollégáidnak, vagy a kérdező. :) Szó nem volt ilyenről sehol sem.

Ha annyira fosol, hogy egy kölcsönadásnál meglép valaki a kocsiddal, akkor ne add kölcsön. Szívesen.

máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

11

Max minden 5. embernél van apple eszköz nálunk.

[link]

Bekapcsolt bt-vel inkább minden 10. Sok holyen ennél is kevesebb, úgyhogy nem fogod tudni követni ilyen itaggal az autódat még város szinten sem.

máj. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"Bekapcsolt bt-vel inkább minden 10."


Ki sem lehet kapcsolni állandóan. :) De hidd el, még ha minden tizedik embernél is van ilyen eszköz, akkor is több mint elég. De mint említettem nem ez az egyetlen bluetoothos alternatíva van, csak ez a legelterjedtebb és ez van legrégebbóta a piacon.


Hidd el, hogy nem azért írtam ezt az AirTaget, mert nem működik. Mint említettem, több ismerősöm is használja így, gyönyörűen működik. Nem annyira tökéletes nyilván, mint egy autó aksijára rákötött SIM kártyás megoldás ennél sokkal több pénzért és szerelési munkákkal, de mint filléres vészmegoldás tökéletes.

Megkérdezhetem, hogy neked milyen nyomkövető van az autódban?

máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
45%

14

De itt kocsiról van szó.

Ha nincs az utasok közt iphonos, a sztádán sem áll be egy iphonos sofőr mellé 10m-en belúl és a parkolóban sem nyüzsögnek iphonos emberkék...

Nem egy iskolateremről vagy bevásárlóközpontról van szó.

máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Igen, kocsiról van szó. De miért nem elég az neked, ha nem állandó a helymeghatározás, hanem mondjuk pár percenként frissül? A sztrádán pont remekül működne, az elhaladó autók miatt is. Akkor is remekül működne, ha bárhol megállna lakott helyen.


Mivel a kérdező nem pontosította hogy mit akar, ezért ennél tovább nincs értelme ezen vitatkozni. Ha ellopás elleni védelemre kell, akkor ez egy tökéletes filléres, szerelés mentes megoldás. Ha nem amiatt kell, hanem élőben akarja nézni reggeltől estig, hogy hol van az autója, akkor is ha valaki más vezeti a Dinári hegyekben egy földúton, akkor nem jó. Mondjuk el nem tudom képzelni, hogy milyen kontrol mániás hülye akar ilyet csinálni.


Na de akkor még egyszer kérdem: neked milyen nyomkövető van az autódban?

máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lopás ellen saját kocsiba kéne.


Sim kártyás verzió tetszik, ha jól látom a szervíz csatlakozóba kell bedugni? Temun 13000

máj. 10. 13:18
 18/29 A kérdező kommentje:

Megnéztem a Csupasz Pisztolyt szegény O.J.

De végül nem tudta felszerelni...

máj. 10. 13:26
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

"Sim kártyás verzió tetszik, ha jól látom a szervíz csatlakozóba kell bedugni?"


A tolvajok ezt nézik meg először..

máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 CspCsj ***** válasza:
0%

"filléres vészmegoldás" = tehát vegyek egy iPhone-t, mert nincs okostelefonom. (mondjuk használtan nem olyan drága, de akkor sem filléres)


"A tolvajok ezt nézik meg először.."

Kimaradt valami:

"A tolvajok SZERINTEM ezt nézik meg először.."

Szerintem pedig bekapcsolnak egy tenyérnyi, rövidtávú zavarókészüléket, és addig az összes adattovábbításra használható frekvenciacsatorna működésképtelen.

[link]

máj. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!