BullOS - Prémium , Revision mennyire biztonságosak ezek a rendszerek?
Van valami bizonyíték róluk hogy kártevőket tartalmaz?
Ma láttam a Windows facebook csoportba hogy ki tették, és az egyik kommentelő szomorú volt hogy nem lehetett letölteni akkor.
Nagyon jó kérdező, remek, még több ilyet. ;)
"Nincs frissítés" a "2 milliós gamar pc"-den - ezzel potenciális veszélynek kitéve magadat - és még képet is osztasz meg, egy csomó metaadatot hátrahagyva... ...jó lesz a botnetbe.
"Próbáltad?"
Nem, de videókat láttam róla.
Ahogy már írták, az ilyen mókolt oprendszerekhez nem árt fenntartásokkal közeledni. Természetesen az is lehet, hogy semmi probléma nincs velük, és tökéletesen működnek, de erre semmi hiteles bizonyíték nincs. A tapasztalat azt mutatja, hogy komoly biztonsági probléma nem szokott lenni ezekkel a rendszerekkel, stabilitásban viszont azért lehetnek gondok. Tudom, mert mióta számítógépekkel foglalkozok, rendszeresen keresnek meg "misztikus" hibákkal. "Minden működik, de ez a program/játék nem indul el", "működik rendesen, de ez meg az lefagy / nem indul el", de olyat is láttam, hogy egy játék indítómenüjéből hiányzott a "play" gomb. Újratelepítettem a gépét egy tiszta Windows-zal (ugyanazzal a verzióval, aminek a mókolt változatát használta), és ugyanarról a telepítőről telepítve az a játék probléma nélkül működött.
A fő probléma az, hogy egy zárt forrású, és nem éppen moduláris rendszerről van szó. Ha félre is tesszük a legalitás kérdését (teljes mértékben illegális egy kereskedelmi szoftver engedély nélkül módosított változatát közzétenni), a stabilitásával, megbízhatóságával könnyen lehetnek problémák. Nem lehet hitelesen ellenőrizni, hogy mibe nyúltak bele, és nem lehet tudni, hogy egy adott módosítás nem okoz-e valamilyen rejtett problémát.
Meg persze az is igaz, bár ez nem szokott jellemző lenni, de azért a lehetősége fennáll, hogy mi van, ha akár szándékosan, akár akaratlanul kártékony kód került a rendszerbe?
"a Linux-on nem olyan könnyű telepíteni"
Valóban?
Tehát az, hogy kiválasztod, hogy hová telepítsd (ami ha nem dual bootos a rendszer, akkor egy kattintás), az időzóna megadása, a bejelentkezési név és jelszó megadása, meg pár "következő" gomb lenyomása neked nehéz? Persze, nem vagyunk egyformák, lehet, hogy valakinek ez tényleg nehéz, de annak a Windows telepítése is az lenne.
Semmi gond nincs, ha te Windowst akarsz használni, de akkor ne mindenféle kamu hülyeséggel mentegetőzz, hanem vállald tökösen, hogy akár objektív, akár szubjektív okokból, de te XY oprendszert akarsz használni. És ne olyasmire fogd rá, ami egész egyszerűen nem igaz.
"Ilyen gépen nem nagyon lenni jó Linux"
Ha most az utóbbi 10 évet nézzük, személy szerint arányaiban jóval több PC-vel találkoztam, ahol a Windows problémázott, mint olyannal, ahol a Linux. Volt persze időszak, amikor ez fordítva volt, mondjuk 2000 környékén tényleg lehetett sz*pni a Linux beállításával, bár kicsit akkor is túl volt misztifikálva ez a probléma, de az utóbbi kb. egy évtizedben egyetlenegyszer futottam bele problémába Linux telepítése közben, azt is 5 perc alatt meg tudtam oldani, miután a keresőbe beírtam a problémát, és a legelső találatban ott volt a megoldás részletesen, szájbarágósan.
Ami azt illeti, telepítettem Linuxot már sokéves leselejtezett PC-re, netbookra, középkategóriás PC-re, felső kategóriás brand PC-re, 4 millás szerverre, notebookra, és nem volt velük gond. Persze, lehet, hogy pont a te géped lesz a kivétel, de ameddig nem tapasztalod meg, addig nem is lehet róla tényeket mondani.
Az meg, hogy láttad valami videóban... tudod, d*gni sem ugyanaz, mint megnézni egy poreszt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!