Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A Linux rendszer mennyire...

A Linux rendszer mennyire biztonságos egy Windows-hoz képest? A Xubuntu.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 16. 16:23
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
100%

59

De épp ez az, hogy windows-ban ez az alap módja a szoftver telepítésnek, míg linuxban nem. És igen, tudom store, de arról csak rosszat hallok. Itt volt szerintem az első olyan ember, aki dícsérte

2023. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
84%
Hát kb. annyian használják a Windows Store-t, mint ahány Citromail előfizető van :D
2023. ápr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
100%

61: már nincs lehetőségem megnézni de első blikkre nem volt olyan rossz. Különben linuxon persze bonyolultabb lenne siman letoltogetni hiszen ott sok esetben egy 2 éves binaris már el se indul, nemhogy egy 15 éves allomany simán fusson.

De a store jónak tűnt, 12 éve van és használható. Nálunk a családban használnak Windowst igazából senki se kapott vírust nem robbant fel a gép. Egyszerűen nem futtatnak rajta vírust.

Linux alatt akartam egy játékot megnézni mert a gyerekek kérték , nCore, letolt, installer futott majd osszeborult az install. Lazán lehetett volna vírus mert ugyanazt csináltam amit a windowssal se kellene.


A lakásomba se engedek be minden csovest az utcáról, függetlenül attól hogy lakásban vagy házban lakom.


Szoval értem hogy kell a linuxnak a hype, de mindkét rendszert el lehet cseszni mindkét rendszernek van előnye és hátránya. A jelentosen kisebb felhasználó tábor és az, hogy nehezebb elindítani egy binarist segít a védelemben, de a hülyeség ellen egyik se véd.

2023. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
31%

63

Ki hypeolja itt a linuxot? Amúgy se az volt a kérdés, hogy elméletileg melyik biztonságosabb, szóval de, a napi használati szokásokat is figyelembe kell venni. Linuxon egyszerűen nem úgy telepítesz, hogy google kereséssel töltöd le a telepítőt. Nem írnak rá annyi vírust. Faltpakkal, ami amúgy elterjedőben van, de még tudtommal nem használják anmyira sokan, eléggé finomhangolni lehet az engedélyeket, hasonlóan, mint androidon.

Egyébként még az egy érdekes kérdés, hogy a windows storeban van-e malware, mint a google áruházban (mivel nem népszerű, ezért gondolom nem)

De ez az egész windows vs linux kérdés értelmetlen. Mindig lesznek azok, akik windowsom nőttek fel/ahhoz szoktak, ők persze hogy a windows mellett kardoskodnak. Meg fúj linux, mert miaz egyáltalán. Meg lesznek azok, akik meg a microsoftot utálják, ők meg a linux mellett fogak kardoskodni. Mindenki használja azt amit akar, a biztonság eleve csak egy része a dolognak (bár régi winsows verziókat azért kerüljük, ha lehet)

2023. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 bjviszk válasza:
93%
Az Android ( mobil és tablet ) az egy Linux alapú operációs rendszer.
2023. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
16%
Amennyi linux az androidban amradt az már szinte semmi.
2023. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim válasza:
49%
Ha mindezek után váltassz linuxra. A Windows programokat dittathatod emulatorral. 😌
2023. ápr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
100%

67

Wine = Wine Is Not an Emulator


Szóval nem kell emulátor, wine elég (azt meg lehet kényelmesen kezelni, pl Lutris-szal, Bottles-szel, de Steamben is, ha bekapcsolod akkor Protonnal, ami lényegében wine)

2023. ápr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem túrod szét a kernelt akkor eléggé biztonságos és stabil.
2023. ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 stefan88 ***** válasza:
100%

Igazából tényleg én is azt mondom, "megszokás". Iskolákban, egyetemeken leginkább microsoft környezet van így rá vagy "kényszerítve". De... az emberek többsége filmet néz, netezik böngészővel, esetleg megnyit egy pdf-et. Ez egy grafikus linux mint-en kb ugyanolyan fáradtság mint windows-on. Viszont ingyenes, legális. Hogy miért használnak akkor windowst? Amit fentebb említettem, ezt ismerik valamilyen szinten (most újabb "takarékos" megoldás, hogy az állami szervek térjenek át opensource megoldásra, bár én is ott dolgozom, eddig semmit nem vettem észre és gondolom a tanárok se használják).


De mindent a helyén kell kezelni. Én pl szeretem a powershell script nyelvet, rengeteg dolgot meg lehet vele csinálni, főleg ha Active Directory rendszerben dolgozol. Nah oda muszáj a windows. Viszont otthoni körülményekhez mikor főleg csak levelezel meg böngészel, filmezel, akkor a linux is bőven elegendő. Néha még jobb is.


Bár azt is hozzá teszem, maga a windows is kezd nyitni a linux felé. Nézzük a WSL(2) rendszert, a windows subsystem for linuxot, mikor parancssorban linux rendszereket tudsz futtatni. Vagy hogy a powershell már ugyanúgy kezeli a netes felhős modulok telepítését nagyrészt (linux apt?)


Azt vallom, hogy aki windows-ot akar az vegye is meg így-úgy, ne valami kétes programot futtasson a "crack"-eléshez, az office-t ne törjük valami programmal, és ne fene tudja milyen oldalról szedjünk le programokat. Ha ezt nem akarjuk kifizetni, akkor használjunk linuxot, libre officet, gimp-et és társait (vagy vállaljuk a kockázatot de ne mondjuk azt, hogy a windows sérülékeny azért mert mi tökön szúrtuk magunkat valami vírussal)

2023. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!