Rendszeresen feltöri valaki a fiókjaimat a két lépcsős azonosítás ellenére is. Hogyan tudnám meggátolni?
Egy, vagy több, de ugyanazon személyek kedvük szerint belépnek a fiókjaimba (több platformon is; Facebook, Twitter, Instagram), ahol mindig ugyanazon témával kapcsolatban gyűjtenék informaciót, illetve nevemben írt üzeneteket, esetleg törölt üzeneteket és likeokat hagynak maguk után. A két lépcsős azonosítás több módja is be van állítva minden platformon (SMS kód, Hitelesítő alkalmazás), de mégis be tudnak lépni az én engedélyezésem, vagy bármilyen biztonsági értesítés nélkül. Szóval láthatatlanok tudnak maradni a biztonsági rendszer számára.
Egyedül a Facebookon találok nyomot utólagosan a belépésre, ha megnézem a bejelentkezett eszközök listáját. Ott ez az ismeretlen féltől származó belépés úgy van feltüntetve, hogy "Facebook Lite"-ból történt, viszont ezt letiltani nem tudom, csak adót pillanatban kijelentkezést kérvényezni az összes eszközről. Ezzel élni is szoktam ilyenkor, majd jelszót is változtatok. Ettől függetlenül következő alkalommal ugyanezen elvek szerint fel tudják törni a fiókomat. Se a jelszó változtatás, se a két lépcsős azonosítás formái nem nyújtanak megoldást.
Mi lehet ez? Hacker? Vagy mégis hogy tudják ezt megoldani?
És mi lehet a fiókom védelmére a tökéletes megoldás?
Két védelmi elképzelésem van.
Az egyik, amit a Facebook a két lépcsős azonosításon kívül még támogat; a biztonsági kulcs használata, melyhez vásárolnom kellene egy U2F, vagy egy FIDO2 névre hallgató fizikai eszközt, ami biztosítja a belépést. A kérdés az, hogy a "támadó" ezt is ki tudja e kerülni, vagy sem?
A másik ötletem egy VPN szolgáltatás használata.
Melyik nyújthat megoldást a problémámra? Melyikre érdemesebb pénzt kiadni ilyen jellegű probléma esetén? Esetleg van más megoldás?
Előre is hálás köszönet a tanácsokért!
VPN ez ellen nem véd.
Valószínűleg a telefonodon van valamilyen program, amivel ki tudja olvasni a hitelesítő kódot. Nézz körül, a felesleges appokat törölgesd, és az sem árt, ha megvonod a jogosultságokat azoktól az appoktól, amiket ritkán használsz (újabb Androidokon ezt a rendszer magától megcsinálja - ha újra használnod, akkor majd újra megadod az engedélyeket).
Ez egy rendszerhiba a facebook-ban.
Fogj egy telót, telepítsd rá a facebook-ot, és lépj be a fiókodba, mintha feltörted volna.
Ezután egy másik készülékről csinálj egy kijelentkezést az összes többi eszközről.
Nem fogja kiléptetni, ugyanúgy bent marad a másik készülék.
Ez egy elég sánta történet. Miért csinálna olyant egy hacker hogy csak belép és lájkol helyetted párat? Ők inkább haszonszerzés, vagy rombolás céljából szoktak feltörni fiókokat.
Biztos, hogy nem a saját magad tevékenységét látod?
Mindenhonnan lépj ki saját kezüleg! Töröld le az appokat, programokat, töröld a gyorsítótárakat, sütiket!
Egyetlen helyen, egyetlen gépen lépj be és cseréld a jelszót - de lehet hogy az email címet is megérné cserélni.
Érdemes ezt megnézni:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!