Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a gépeket ? Rootkit?...

Feltörték a gépeket ? Rootkit? Lent

Figyelt kérdés

Hello sziasztok!

Nagy segítségrelenne szükségem. Feltörték a facebookom EGYENLŐRE!

Tudom miként történt ha az segít. Leszedtem egy tört cuccot torrentel (tudom nem ajánlatos meg is lett az eredménye) telepitettem és egyből 2-3 parancssor fekete ablak felugrott de azonnal el is tűnt. Ekkor már láttam, hogy kidobott a facebook, gyors jelszavakat modosítottam stb. Sikerült is, egyből újra húztam a windowst kicseréltem a hdd-t is az ssd t azt nem amin a rendszer van csak formáztam. Ezután 2 napig minden jó volt. Ma reggelre megint nem tudtam a facebookomba belépni, be kapcsoltam a gépem egyből megint megjelentek a felugró parancssor ablakok és el is tűntek. A facebookom már nem tudom visszaállítani mert valami hotmailes fiokhoz csatolták. Mit tehetek? Mimhez fér hozzá? Hogy tudom törölni a régi facebookom vagy töröltetni? Egyáltalán miez? nem találkoztam még hasonlóval. A létező összes módon próbáltam visszaszerezni a facebookom. A jelszovaltoztato kodra is hekytelent ír amit a Facebook küld.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 14. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta windows telepítés volt?

Ilyenkor nem elég ráhúzni a régire, hanem linux livecd-vel bebootolsz, legyalulod, és utána telepíted a windowst, üres partícióra, lehetőleg teljesen üres lemezre.


A facebook ügyfélszolgálata tudtommal egy szar, de itt adhatsz nekik egy esélyt:

[link]


Viszont azt nem értem, hogy most mi van az emaileddel?

Megkapod a jelszóváltoztatási kódokat?

De akkor milyen hotmail-es címhez csatolták?

2023. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Illetve a helyi hálózatodon van régebbi, nem frissített eszköz?

Ha az elméletet nézzük, akkor a te feltört gépedről pl. könnyebb megfertőzni egy régi windowst, ha egy routerbe mennek a drótok. Persze a gyakorlatban átlag trójainál nem nagy az esélye szerintem.

2023. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!