Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Messenger végpontok közötti...

Messenger végpontok közötti titkosítás esetén meddig tárolják az üzeneteket?

Figyelt kérdés

Kérdésemnek igazából semmi konkrét oka nincs, szimplán kíváncsiság.

Van a "végpontok közötti titkosítás" funkció a Messengeren.

Ez elvileg azt jelenti, hogy nem tárolják az üzeneteket, és jelenteni is csak pár órán át lehet őket.

De mi történik akkor, hogy a gyereket az osztálytársai ezen keresztül, az eltűnéses, titkosított módon keresztül bántják, zaklatják, és később mindezt hogy tudnám bizonyítani?

Vagy ha valaki kéretlen képet küld nekem és nem kizárólag a Messengernek szeretném jelenteni, hanem mondjuk "ügy" lenne a dologból, akkor mihez tudnék folyamodni, ha elvileg ezekhez az üzenetekhez a Meta sem fér hozzá?

Ha jól értem, elmehetek a fenébe a vádjaimmal, ha valaki így próbál meg zaklatni, mert úgysem tudom többé előszed(et)ni ezeket az üzeneteket?

Gyakran olvasni, hogy a biztonságra törekszenek ezek az oldalak, de nekem ez a "nyoma sem marad" dolog elég para, hiszen például egy félős gyermeknél lehet, hogy hónapokkal később derül ki, hogy valamelyik osztálytársa, vagy bárki bántalmazza ily' módon.

Még egyszer hangsúlyozom, a kérdés elméleti, kíváncsiság által vezérelt, nem történt szerencsére semmi probléma.

:-)



2023. jan. 29. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Lefényképezed...
2023. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Ha szóban bántják annak se marad ilyen nyoma
2023. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha lefotózom, az egyrészt látható.

Másrészt, egy pár másodperc alatt eltűnő, és az idő rövidsége miatt alig olvasható üzenet esetén(amiben akár durva megjegyzések, képek is lehetnek) nem biztos, hogy az az idő elég, hogy lefotózzam.

Vagy mint ahogy mondtam, egy esetleges gyerekek közti zsarolásnál, bántalmazásnál sem fog odajönni a gyerek 10 másodpercen belül, hogy valami gáz van.

Hogy bizonyítom akár az iskolaigazgatónak, akár másnak, hogy ha a gyerekemet bántják, és ilyen aljas módon, eltűnő üzenetekkel.

Vagy vegyünk alapul engem. Egyedülálló anyaként folyamatosan megjelennek kéretlen alakok a Messengeren.

Ha épp nem kapcsolok, és nem fotózok le mindent, viszont zaklatás miatt feljelenteném az illetőt, akkor hogy tudom előszedni onnan?

Mert azt irjak, hogy a titkos beszélgetéseket csak a két fél látja.

Ez alapján nekem úgy tűnik, hogy cseszhetem meg, ha ilyen formában érkezik a zaklatás. Pedig elvileg ezeknek a védelmi dolgoknak kéne kicsit finomodni, nem pedig kiskaput adni az aberrált alakoknak.

2023. jan. 29. 16:55
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha beszólnak szóban, hogy bizonyítod hogy beszólt valaki..?

Járj mindig működő diktafonnal.

Vagy költözz észak kóreába ahol mindig mindenkit lehallgatnak, ha már online diktatúrát szeretnél.

Vagy tanuld meg elkerülni az ilyen emberekkel való kapcsolatot (te is).

2023. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hányféleképpen tegyem még föl a kérdést úgy, hogy érthető legyen.

Röviden, ha eltűnő, végpontok közötti titkosítással küldött üzenetben van valami bizonyítanivaló, de nem készült kép, akkor azt már visszahozni, vagy a rendőrség által kikéretni sem lehet?

Mert nagyon úgy tűnik nekem, a funkció jellemzésének olvasása után is, hogy azokhoz maga a Meta sem fér hozzá, kvázi kiadni sem tudja?!

Tehát akár egy bűnöző is szabadon garázdálkodhat, küldhet képeket, zsarolhat, zaklathat?!

Tudom, ott a screenshot, de vegyük már azt alapul, hogy valami miatt nem készült fotó róla, akkor cseszhetem, nem lesz bizonyítékom?

2023. jan. 30. 17:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Megvalósítástól függ.

A meta mondhatja, hogy nem tárolj, de ahhoz biztos át fog menni a szerverén, hogy eljuttassa a címzettnek. Azt, hogy ekkor letárolják nem tudjatjuk, de gondolom egy ideig ott van, ha a cél épp nem online. Ilyenkor meg ki tudja meddig van a szervereken.

Viszont ha ott is van a szerveren, bele nézni nem tudnak, ha rendesen megcsinálták az end-to-end titkosítást. Megvalósítás függvényében, ha ki lehet szedni a végpontból a kulcsokat, akkor esetleg olvasható lesz máskor is.


Tudom hogy sok a ha, de konkrétan a messengerben nem néztem utána hogyan csinálják (bár valszeg nem is lehet, mert zárt forráskódú). Esetleg megpróbálhatod kikapcsolni ezt a funkciót, vagy váltani valami értelmesebb social media cuccra (bár nem nehéz lesz másokat rávenni erre)


De egyébként egy zsarolás nem hiszem, hogy egy üzenet lenne, szóval már az is jó, ha részben megvan

2023. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!