Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A következő napokban mikre...

A következő napokban mikre figyeljek oda (részletek lent)? Vagy most mit csináljak?

Figyelt kérdés

A laptopom egy asus laptop.


A magyar posta nevében küldtek egy levelet egy csomagról. Arról szólt, hogy egy csomag küldése során a címzett rosszul lett megadva.


Volt az emailben egy szöveg, hogy kattints ide, hogy a címedet kijavíthasd, vagy valami ilyesmi, erre szerencsére nem kattintottam.


Illetve volt egy csomagszám, amire viszont rákattintottam és a magyar posta oldalára vezetett, a "Küldemény Nyomkövetés" részhez. A "Küldeményazonosítók" már ki volt töltve automtikusan, szóval rányomtam, hogy "nem vagyok robot" és "keresés" és behozta a részleteit egy olyan csomagnak, amit 2021-ben adtak fel és már kézbesítettek is. Semmilyen adatot nem kért, semmit nem kellet beírnom, csak ennek a csomagnak az életét mutatta be, hogy hol és mikor adták fel és hova érkezett.


Kb 5 perccel utána esett le, hogy ez egy csaló email. A feladó valami francia emailcím. Lekapcsolódtam a netről és az Avast Premius Security-val lefuttattam egy vírusírtást. Közben a jelszavaimat is megváltoztattam. A vírusírtó az első scannél leblokkolt ott, hogy svc: xmlprov > ???, szóval újraindítottam a gépet, letöröltem egy csomó képet, videót, dokumentumot, temp fileokat, aztán lefuttattam újra a scant. Akkor megint elakadt itt svc: xmlprov > ???, de aztán egy 10 perc múlva folytatta tovább a scant. Akkor elmentem aludni, bekapcsolva hagytam a laptopot. Akkor 32% volt a szkennelés.


Amikor reggel felébredtem, a képernyő sötét volt az inaktivításom miatt, az egeret megmozgatva visszatért a kép, és azt írta ki, hogy 32 %-on van a scan, de mintha még töltött volna be a gép, aztán hirtelen 81%-ra ugrott és szépen 1,5 órán belül lassan és apránként felment 100%-ra.


Aztán kiírta, hogy "Nem taálhatók kártevők! Gratuálunk!".


Most mit kéne csinálni még? Vagy csak újraindítom a gépet, felkapcolódok a netre és kész?


Illetve a következő napokban mikre figyeljek oda? Mi lehet gyanús, hogy a laptopot szervízbe kéne esetleg vinni?


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2022. aug. 26. 08:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a posta weblapjára kattintottál csak rá, akkor nem lesz gond.
2022. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1, nagyon szépen köszönöm! Adtam neked egy zöld pipát!
2022. aug. 26. 11:39
 3/3 Thunderfairy ***** válasza:
Ha nem adtál meg adatokat magadról akkor valószinűleg megusztad. Egy friss vírus adatbázisú víruskeresést azért biztos ami biztos futtas le.
2022. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!