Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A szolgáltató vissza tudja...

A szolgáltató vissza tudja keresni a kb 5 és fél éve küldött emaileket?

Figyelt kérdés

Nekem lenne fontos egy bizonyítási eljárásban, de nézem az időpontot, és 2005 májusa körül volt. Ennyi idő után ez lehetséges?


Az egyik a freemail, a másik pedig a yahoo.


köszi


2010. szept. 17. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:

ha webes felületen nézed a emileket akkor ha ott te nem törölted akkor igen te is vissza tudod keresni.

ha gépeden lévő kliens programmal például outlook és te a mail szolgáltatótól lehúztad a gépedre és azt nem mentetted el például lemezre akkor szerintem a szolgáltató se tudja már. habár ezt biztosra nem tudom. nem szoktam klienssel levelezni. mindig a webes felületet használom.

2010. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van egy törvény ami megszabja a cégeknek, hogy meddig tárolhatnak adatokat a felhasználóról. Gondolom ebbe beletartozik a törölt email is. Ez azt hiszem 1 év (de lehet, hogy már csak 6 hónap).
2010. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, annak idején a kukából is törölted a leveleket. Akkor pedig semmilyen visszaállítás nem lehetséges.
2010. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

webes a felület, igen, na csak az a baj, hogy feltehetőleg mindkét emailcím azóta már rég megszűnt, azaz ha újra is lehet aktíválni őket (az enyémet sikerült), de alevelek már nincsenek meg.

na most itt kérdés, hogy a szolgáltató, külön kérésre ezeket meg tudja-e keresni, vagy valóban végleges törlésre kerültek


egyébként kérdeztem erről jogászt is, azt mondja elvileg 6 hónap amit mondott valaki, na de aztán valami csoda folytán ha az NHH-nakl kell, akkor sok éves emaileket is elő tudnak halászni

2010. szept. 17. 10:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Első körben magukat a szolgáltatókat kellene megkérdezni.


A másik probléma, hogy az e-mail könnyen manipulálható, ezért kétlem, hogy megfelelő bizonyíték bármire is. Persze, ha a szolgáltatónál megvan az eredet e-mail, eredeti fejléccel, az még mindig jobb, mintha te tárolnád a gépeden.


Ügyvéddel konzultáld meg, hogy hatósági eljárás keretében milyen megkeresési lehetőségek vannak.

2010. szept. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nagyon nehéz kérdés, és rendszertől függ, mert van ahol valóban manipulálható, de van olyan rendszer ahol ugyan nem tudsz beleszerkeszteni egy kapott emailbe, és állítólag bíróságtól függ, mennyire fogadják el, nade pont ezért kéne a szolgáltatótól eredetiben

köszi

2010. szept. 17. 11:27
 7/10 anonim válasza:
Nem értem, ha az NHH nak kell, akkor miért nem ők kerestetik meg.
2010. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jajjjj, azt csak példának mondtam, hogy értdekes, hogy itt a jogszabály, hogy fél évenbelül törölni kell, de ehhez képest az NHH bérmikor elő tudja halászni, na nem azt jelenti, hogy nekik kéne ....
2010. szept. 17. 21:39
 9/10 anonim válasza:
ja . szőke vaok.
2010. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:)
2010. okt. 7. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!