Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kétfaktoros hitelesítés...

Kétfaktoros hitelesítés mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
A facebook fiókom és az instám is elvileg feltörték. Facebookon volt bejelentkezésem olyan eszközről amit nem ismerek, instán pedig emailben értesítettek róla, hogy megváltoztattam a jelszavam 4 napja. Én fixen nem változtattam meg 4napja semmit rajta, továbbá arról is jött email, hogy megpróbáltak belépni az instagram fiókba szintén 4napja. Nem az első eset, hogy hasonlót tapasztalok szóval beállítottam kb mindenhol a kétfaktoros hitelesítést (közösségi média, email címek stb.) Mennyire vagyok biztonságban így szerintetek? Előfordulhat, hogy csak bugos volt az instagram?

2022. márc. 23. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztonságosabb, mint nélküle, bár az SMS-ses kétfaktoros hitelesítésnek is megvannak a hátulütői:

[link]

[link]

2022. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aha vágom. És esetleg valami javaslat, hogy biztonságosabbá tegyem?
2022. márc. 23. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:

A nagyobb szolgáltatók adtak ki javaslatokat erre a célra:

* [link]

* [link]

illetve szigorítottak ezen csalások elkerülésére:

* [link]

2022. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!