Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehet a routert biztonság...

Hogy lehet a routert biztonságossá tenni?

Figyelt kérdés
Van egy tp-link router-em, de nem tudom beállítani sehol sem, hogy csak én férjek hozzá és ne lopja senki az internetem! Hol kell és hogyan kell megcsinálni? Kérlek segítsetek!
2010. szept. 13. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha sima vezetékes, akkor csak azt kell figyelni, hogy nincs-e ismeretlen kábel beledugva. Ennek az esélye kevés.

Ha vezetéknélküli, akkor keresd meg a menüjében a wifi beállításait, és WPA2 kódolással adj meg egy jelszót, lehetőleg legyen benne kisbetű, nagybetű és szám. Legyen legalább 8 karakter és ne legyen köze a nevedhez és más adataidhoz. Pl H4vg61Geyv egy jó jelszó. Nehéz megjegyezni, de ha öntapadós cimkével ráragasztod a router aljára, akkor nem baj ha elfelejted, csak tudd hova írtad fel. Ezt a jelszót kell majd beírni a vezeték nélkül csatlakozó eszközökön (laptop, telefon). Esetleg még lehet az, hogy az SSID broadcastot kikapcsolod, de ilyenkor nehezebb a vezetéknélküli eszközöket beállítani (viszont azt is csak 1x kell). Ilyenkor nem kürtöli szét a router, hogy "hahó, itt vagyok", így a szomszéd nem látja. Viszont a te géped sem látja, meg kell neki mondani, hogy milyen SSID-vel keressen hálózatot.

2010. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De nem muszáj lejelszavazni sem a routert,az is elég ha a MAC cím szűrést bekapcsoljátok,akkor csak azokat a gépeket engedi csatizni amiknek ismeri a MAC címét.
2010. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Az utolsónak:

MAC szűrést a lehető legegyszerűbb kijátszani, mivel minden csomag tartalmazza a MAC címet is. Szóval én ezt semmiképp ne nevezném "elég".


A kérdezőnek:

WPA2-PSK -t állíts be ezen belül is AES-t. Ez jelenleg brute focre módszerekkel is nagyon nehéz és hosszadalmas törni. Főleg ha megfelelően bonyolult speciális karaktereket is tartalmazó jelszót állítasz be.

Itt van egy TP-link router -ekről szóló leírás a beállításokról, és a titkosítás kivitelezéséről:

[link]

2010. szept. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!