Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » 533 millió Facebook-felhasznál...

533 millió Facebook-felhasználó privát adatai szivárogtak ki! Hol tudom megnézni, hogy érintett vagyok-e benne?

Figyelt kérdés
[link]

2021. ápr. 4. 09:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

na a sok hülye aki azt írta h sehol meg akik ezt lájkolták ennyit érnek


[link]

2021. ápr. 5. 08:46
 12/19 anonim ***** válasza:
65%

Megnéztem az adott oldalt.


Teljesen hiteltelen, véletlenszerűen adja az adatokat.


Próbaképpen beleírtam a legújabb e-mail címem (tegnap csináltam) erre kiadja, hogy szerepel a kiszivárgott adatbázisban (Nincs is facebookom de ne zavarjon)


Egyébként pedig az ÖSSZES felhasználó adata NYILVÁNOS a facebookon, ehhez nem kell semmilyen randomgenerátor.

2021. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Ja, ráadásul az oldalon van egy link, ami állítólag segít a facebook ID megtalálásában, viszont amint rámész, máris kéri a helyadataidhoz való hozzáférést.


Erről ennyit.

2021. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Látod kérdező, nem mi vagyunk a hülyék, megint téged vettek palira...
2021. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
nálam nem kért semmit
2021. ápr. 5. 12:53
 16/19 A kérdező kommentje:
mért vettek volna palira, az ország legnagyobb híroldala csak nem tesz ki egy kamu oldalról szóló linket, le is írják a működését
2021. ápr. 5. 12:55
 17/19 anonim ***** válasza:
65%

Nálad nem kért semmit, mert valószínűleg alapból meg is kapta az engedélyt.


"Leírja a működését"


És te meg elhiszed, hogy csak ennyi.


A beírt e-mail címre már bombázzák a spam-eket. :)

(Még jó, hogy nem a "fő" emailt adtam meg, bár azt nem is írnám be ilyen hiteltelen és ismeretlen helyekre)


A híroldal pedig csak lefordította magyarra, amit külföldön összeszedett a botránnyal kapcsolatban.

A táblázat is csak random, ilyen statisztikai adatokat valójában nem hoznak csak úgy nyilvánosságra, hogy pl hány parlamenti képviselő érintett.


És mégegyszer mondom, teljesen egyszerűen.

Mivel a facebook egy biztonsági problémáktól hemzsegő hibahalmaz, ahol gyakorlatilag nincs olyan, hogy "privát"

(Sem az üzeneteid, sem a képek, semmi sem privát, minden nyilvános)

Ebből következik, hogy


MINDEN FACEBOOK FELHASZNÁLÓ ÉRINTETT!!!

2021. ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

számomra ez kellően biztonságos, ha nem így lenne százával kapnák az olvasói leveleket


itt arról lehet szó hogy megmérettettetek e kérdés formájában és könnyűnek találtattatok, de nem ismeritek el

2021. ápr. 5. 13:14
 19/19 anonim ***** válasza:
51%
Itt vannak a magyar adatok: [link]
2021. ápr. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!