Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Felhasználó ellehetetlenítése...

Felhasználó ellehetetlenítése letöltéstől?

Figyelt kérdés

Helló. Sajnos az öcsémnek nincsen saját gépe, így amikor játszani szeretne, akkor az enyémet használja. Viszont van egy nagy baj, hogy állandóan letölt. A legutóbbi alkalommal mikor megnéztem, akkor (500gb-s SSD) 300gb-nyi dolgot találtam, és egy jópár káros programot. Próbáltam, hogy átállítottam vendégnek, de még így is tud letölteni. Ahogy észrevettem, a vendég felhasználó csak azt akadályozza meg, hogy kicsomagoljon vagy installáljon dolgokat. De amit tömörítés nélkül tölt le az internetről, azt átengedi. Ilyen pl a steam is.

Ez ügyben kérnék segítséget, hogy hogyan tudom TELJESEN letiltani a letöltést, hogy mindig kérje a rendszergazda jelszót?


2021. márc. 30. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Letiltod a hálózati adaptert. A feloldásához rendszergazda jelszó kell. Azzal játsszon ami a gépen van, egyszer felaktiválod neki a Steamet online, utána tiltod az adaptert, elvileg működik.
2021. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, ez megakadályozza, de mi van akkor, ha "játszik" és ameddig fel van oldva, addig meg letölt?
2021. márc. 30. 15:38
 3/10 anonim ***** válasza:
De ne legyen feloldva amíg játszik. Még te letöltöd a Steamet, azokat a játékokat amiket megengedsz neki, aktiválod a licenszet, majd adapter letilt és átadod neki a gépet. Ő csak az általad letöltött és aktivált játékokkal tud játszani, letölteni nem.
2021. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kihúzod a netkábelt, lecsatlakozol a jelszavas wifiről. Na úgy 110% hogy nem fog tudni semmit letölteni.
2021. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Csinálj neki külön profilt és állíts be rá kvótát.
2021. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi az a kvóta és hogyan lehet beállítani?
2021. márc. 30. 15:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha kihúzod a nézet.
2021. márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Netet
2021. márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Online játékokkal szokott játszani, szóval az nem megoldás, (vagyis nem 100%-os) hogy elveszem a netet.
2021. márc. 30. 23:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Felhasználót (korlátozottat) csinálsz neki, majd a merevlemezen/ssd-n állítasz be neki kvótát ami az jelenti, hogy maximum mekkora tárhelyet használhat ő fel.
2021. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!