Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy van az, hogy hosszú idő...

Hogy van az, hogy hosszú idő után bekapcsolok egy játékot konzolon, és másnap az ettől teljesen független TikTok app már arról a játékról ad magától videókat?

Figyelt kérdés

Remélem érthető a kérdés, technikai/műszaki értelemben érdekelne.


Kifejtve:

Mostanában unaloműzésnek néha rápörgetek a TikTok nevű alkalmazásra, ami valamilyen algoritmus szerint bizonyos témák/trendek köré csoportosítva mások által feltöltött videókat dobál neked, kvázi mint egy automatizált, tematikus YouTube-ot kell elképzelni (ezt csak azért írtam le hogyha valaki nem ismerné, nem akarok hülyének nézni senkit:D).


iPhone XS telefonról van szó a legfrissebb elérhető OP rendszerrel, a TikTok alkalmazásba nem vagyok bejelentkezve, nincsen account kreálva, nincsen Facebook-hoz, Google-höz, etc. linkelve, csak letöltöttem és megy.


Ehhez képest a PlayStation account-om egy teljesen külön valami, az email cím is olyan hozzá amit csak erre a célra használok, a telefonomon nem vagyok bejelentkezve. A PS chat ahol beszélgettünk játék alatt szintén nem a telefonon zajlott. GTA 5 játék egyébként.


Ehhez képest másnap a TikTok elkezdett GTA-s videókat (mások által feltöltött gameplay-ek, ilyen-olyan tartalmak) dobálni, amit addig soha nem csinált. Nem hogy GTA-ról, de semmilyen játékról.


Hogyan lehetséges ez? Mi figyel/hallgat mit, mi továbbít minek milyen adatot?:) Valami hallgatja folyamatosan hogy mit beszélek? Érti amikor azt mondom magyarul hogy GTA? De ha igen, mi? A TikTok, vagy esetleg az iPhone? Vagy a Facebook, és az meg eladja az infót?:D Már nem tudom mire gondoljak. Honnan tudta meg a TikTok reggelre hogy én előző este GTA-ztam?


A telefonon egy helyen volt említés a GTA-ról az pedig az üzenetek (adat alapú iMessage, nem SMS) között, ami native iPhone funkció.


Hogy???????


2020. szept. 18. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

A Tiktok hallgatózik:

[link]

2020. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%
Lényegében a telefonodban a beépített mikrofon folyamatosan lehallgat téged. Szerintem nincs köze sem a TikTok-hoz, sem egyéb alkalmazáshoz, mert ezt az telefon csinálja. Nekem androidom van és sokszor tapasztalom ezt a jelenséget. Ha nem hiszed csinálj egy tesztet, és kezdj el beszélni egy teljesen random dologról. Ezt a dolgot hamarosan viszont fogod látni valahol a telefonodban, egy alkalmazásban vagy hirdetésben.
2020. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!