Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintem kóstolgat egy...

Szerintem kóstolgat egy facebook vírus. Hogyan tudok utánajárni valóban az-e, hogyan tudom leállítani?

Figyelt kérdés

Készítettem (egy nem mellesleg cserkész) oldalt facebookon. Kb. két napja lájkokról és kommentekről kapok értesítéseket, olyan posztoknál, amiket egyik admin sem rakott ki.

(történetesen duci bikinis lányok képei és talán fogyókúra tippek)


Jelen állás szerint a képek nyilvánosra vannak ugyan beálljtva (nem nyúltam semmihez), a kommentek el vannak rejtve. DE csak én látom és csak megnyitva az értesítést.


Az oldal hírfolyamában, látogatói nézetben nem látszik, nem admin ismerősöm nem látja, másik admin nem látja.


Amikor megnyitom olyan, mintha egy hírfolyam lenne. Fent a csapat neve, profilképe, borítóképe. A szóban forgó (vírusos, kamu) poszt alatta pedig a mi korábbi valós posztjaink...

Ami gyanús az az, hogy egy bizonyos ponttól nem ugyanaz az URL, mint a valós hírfolyamunknál, valamint a hírfolyam bal oldalán nem jelenik meg a "névjegyünk".

(Új fb.-os nézet).


Akinek van sejtése, hogy mi történik, és mit tehetek ez ellen, amíg még csak én látom, az ne tartsa magában! :)

Előre is köszi!



2020. máj. 2. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Töltsd le a MalwareBytes AdwCleaner-t (ingyenes) és futtasd le. Az ha van vírus, leszedi.
2020. máj. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!