Melyik a legjobb file zárólási módszer?
Sziasztok az érdekelne mivel lehet legjobban zárolni egy file vagy mappát esetleg mappákat?
egyik ismerősöm a power iso-ra esküszik igazából használom is annyival megcsavarva, hogy én a bele rakott rar fileokat is kódoltam.
viszont nehezen találok neten infót róla mennyire biztonságos. vagy ha az is van e ennél jobb progri mert elég sok idő még létrhozza a lemezképfájlt.
Milyen fájlokat akarsz tárolni? Terrorizmussal vagy tiltott pornográfiával kapcsolatosat, hogy a főbb állami ügynökségek se tudják feltörni? Akkor kellhet védelem, meg van miért parázni.
Vagy csak random személyes dolgokat, amiknél nem akarod hogy más, a gép elé kerülő felhasználó meglásson? Mert akkor bőven elég a jelszavazott rar fájl használata - mind gyorsaság és hatékonyság és egyszerűség szempontjából is. A jelszó nélkül senki nem tud belépni a fájlba, feltörni pedig belátható időn belül nem lehet egy 9 karakternél hosszabb jelszót.
bitlocker partícióra jó és csak Windowson működik elődlegesen. Így kedves #1, tudod vagy csak sejted hogy a kedves kérdező mit használ? Mert nem mindegy, hogy tudod vagy sejted. :)
Ő egy globális megoldás, és egy mappa vagy fájlra is jó. Csak a privát kulcsot rakd el. :)
Ezeket az állományokat hol tárolnád?
Asztali gép? Laptop? Külső merevlemez? Felhőtárhely?
Milyen jellegű projektekről lenne szó?
Szükséges-e másokkal is megosztanod ezeket (munkatársakkal például)? Más gépekről elérhetőnek kell lennie?
Kik elől szeretnéd elrejteni?
A PowerISO vagy a WinRAR jó megoldás egynek, csak zárt forráskódú. Helyette ott hasonló alkalmazásként 7Zip vagy a Peazip. De jó a kollégák által emlegetett aszimmetrikus kulcsos (tehát van egy publikus és egy privát kulcsod - egyikkel csak kódolni lehet, másikkal meg dekódolni) kódolású OpenPGP-implementációk - mint például a Gpg4win:
vagy a RAR és a 7Zip által is alkalmazott szimmetrikus AES-kódolást alkalmazó programok, mint például az AESCrypt:
Illetve felmerül bennem még egy dolog: az állomány nevének kérdése. Ugyanis ha hozzáférnek az adathordozóhoz, akkor a fájl nevéből lehet következtetni a tartalmára. Éppen ezért a nagyon_titkos_projekt_20190912.rar nem feltétlenül ildomos. A vicces_kepek_20190912.rar már elfedheti a valódi tartalmat.
Ha felhőtárhelyet használsz, vannak olyan programok, amik röptében titkosítják az állomány nevét és tartalmát, így ha hozzá is férnek a felhőtárhelyhez, azon véletlenszerű névvel ellátott, titkosított állományok lesznek.
Ilyesmi programok például a Cryptomator és az oDrive.
Ha egy külső meghajtót akarsz teljesen letitkosítani, arra ott van például a Veracrypt.
Felhőben is tárolom mert más gépről is szoktam dolgozni.
a neve nem igazán feltűnő :D
lehet meg lesem a javasolt progikat. viszont így power isoban kb 24 karakteres kis nagy betűs karakteres kód védi. a benne levő rarokat 9 karakteresekkel csináltam.
ha még se tetszik az említett módszer ez azért jó védelemnek mondható? kizárólag én dolgozok a projecten igazából szóval a jelszó sem osztódik sehova.
Ez csak akkor szívás, ha elfelejted vagy összekevered a jelszavakat, majd valamit nem tudsz elérni többet, vagy épp semmit. Feltörni nem tudod a jelszót, ahogy más sem tudná feltörni őket. Nézd meg itt, mennyi időbe telik egy 10 karakteres jelszót feltörni, amiben van kis/nagybetű, szám és speciális karakter. 7 karakternél már 1000 évet ír, azaz 1000 éven át kellene futtatni a jelszótörő programot ami egyesével végigpróbál minden kombinációt.
Ha ide kiírtad a kérdést, aligha csinálsz hadititok szintű és kiemelten védendő tartalmat. Legfeljebb attól tarthatsz, hogy ha ellopják az eszközöd, akkor hozzáférhetnek a tartalomhoz. Ha már berakod egy jelszavas .rar mögé, bárki nyugodtan kivárhatja az 1000 évet, míg feltöri neked. Ha esetleg még egy bitlocker-védett meghajtóra teszed, egy életre be vagy biztosítva. Ettől több dolog már felesleges kör és csak a hozzáférést lassítja és bonyolítja le, érdemi előny nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!