Miért kell távolra dobni?
50-50% a válasz :
egyik 50% : tudatos választás, mondjuk tudják, hogy x méteren van egy törés, egy pad ,egy akármi, ami miatt szó szerint megéri. Például egyik egyesületi tavon ~90-100 méterre vagy ~35-40m hosszú sziget, a tó közepén. Körülötte 7-10 méter mély víz van, lényegében egy árok két oldalról emelkedik és süllyed, ott megéri.
a másik 50% a hétvégi horgász aki 50-es zsinórral meg 2-es horoggal kárászozik, és drótszákkal van engedély nélkül "a nagy hal csak bent van" ,és amekkorát tud dob.
Igazából a rekord halam úgy 8-10 méterről jöhetett, 16-os nyurga, a fűzfa alól.
Én például 20-40 talán 50m között szoktam horgászni.
Köszönöm a válaszod. Igazából matematikailag nem jön ki az 50-50 de itt nem is ez a lényeg 😃. Igen arra énis gondoltam hogy az adott víz adhat olyan helyzetet ami miatt megéri. A másik amit írtál szintén egy létező jelenség nem is érdemel több szót. Viszont èn azt tapasztalom hogy azok akik úgymond nem az 50-és zsinór kategóriába tartoznak valamiért náluk is berögzült ez a messzire kell dobni mer ott a hal stílus.
Énis kb 50-60 m-re horgászom maximum de legtöbbször 10 m-én belül vagyok.
Ja és ment a zöld.
Várom mások válaszát is, köszönöm.
A távolra dobálások jelentős része érvekkel nem indokolt.
Nagyon kevés az a horgász, ski meg tudja indokolni, miért oda dob.
Aki tudja, hogy 70 méterre van egy törés (ami azért már elég messze van), jó esetben célzottan próbál ott horgászni, a másik meg látja, hogy messze dobva fogjákba halat, dob 100 métert, és nem érti, neki miért nincsen kapása...
Folyó vizen már némileg más a helyzet, mert a folyó tanítja a horgászt, aki rendszeresen horgászik folyón elöbb-utóbb megtanulja mi az, amit enged a víz, vagy megutálja a folyóvízi pecát.
A mozgó víztömeg miatt nem lehet "akárhol" horgászni, már a sodrás sokszor elegendő ahhoz, hogy elmozdítsa a szereléket, ráadásul lehet uszadékokat is hoz a víz, akadók lehetnek a mederben, vagy a másik véglet, hogy üres a meghorgászott terület.
Ezek miatt a folyóvízi pecás vagy megtanul horgászni. vagy megutálja a folyót, és megrögzött tavi pecás lesz.
A folyókon alapvető fontosságú a hely kiválasztása, évszaktól vízállástól is függő pl nem mindegy, hogy egy kanyar külső, vagy belső ívén, hol keressük a halat, és folyón sokkal kevésbé jellemző, a "minél messzebb" dobálás, ott a haltartó helyeket kell meghorgászni, ami sokszor a közelben van, ha nincs a közelébe kell férkőzni valahogy, a lehető legrövidebb zsinórt a vízben tartani, hogy abba a sodrás ne tudjon olyan mértékben bele kapaszkodni, hogy a szereléket elmozdítsa.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!