Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pergető bot+orsó? Milyet?

Pergető bot+orsó? Milyet?

Figyelt kérdés

Botot és orsót együtt olyan 20, max 25 ezerért vennék. Célkeresztben főleg a csuka és a balin ,de süllőt és harcsát is szivesen fognék vele, én 20-30as dobósúlyú botra gondoltam, meg egy 30as méretű orsót esetleg. De mivel új nekem a pergetés elfogadom a tanácsaitokat.

Ha megkérdeznéd mekkora halat szeretnék vele fogni, talán "hülye válasz", de amekkora jön, 1-10 kg közötti halakra gondolok, lehet hogy naivan rosszul gondolom de ugyanazon felszereléssel fogható az 1 és a 10kg hal is nem?

Előre is köszönök minden segitséget


Ui: fogtam már pergetve több balint és csukát match bottal, gagyi teleszkópos bottal még régen, de most konkrétan pergetni szeretnék olyan cuccal ami arra lett kitalálva. :)


2018. júl. 3. 14:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy milyen bot és orsó legyen azt neked kel majd el dönteni, bizonyos dolgokat végig gondolva kiválasztod ami az rá szánt összegbe belefér. Te tudod milyen súlyú és méretü mücsalit használnál, woblert, villantót,gumit, ahhoz dobósulyba illeszkedö botot kell választani. Ha partrol horgásznál akkor vedd figyelembe mennyire bokros lehajló faágakkal akadályozott a terület mert ott a hosszabb bot inkább hátrány. Amugy én 2,70 max 3 m közötti botokat javasolnák.

Orsónak mindenképpen elsöfékeset, nem kell millió csapágyasnak lennie 3-4 csapágy elég ha jo helyen vannak, de a zsinórvezetö görgö mindeképpen csapágyas legyen. A méret 25 ös, 30 as, 35 ös közöttire gondolnák ezek zsinórkpacitása már jó és a sulyuk is megfelelne a botra. Áttétele pedig legalább 5,2:1 es legyen.

Ha van kedvenc gyártód akkor annak a termékeiközött nézelödj, de mindenképpen jó volna kézbe venni a botot mennyire tetszik és az orsot is meghajtani azután dönteni.

2018. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!