Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » MEGÉRI HORGÁSZNI A MÁRNÁT?...

MEGÉRI HORGÁSZNI A MÁRNÁT? Nekem nem,2-4kg halakat akarok fogni.

Figyelt kérdés

Régen a Gubacsi Hídhoz meg a Kvassai zsiliphez jártam horgászni most ott nincs hal. Tavaj agusztusban rászoktam a fenekezős márnázásra fogtam 10 méreteset 3 hónap alatt.

De sokba van a hal!!! Lemegyek a lágymányosi hídhoz, elcseszem az egész napot, elvesztek 10-10 horgot ólmot meg 60m zsinórt, szénnéégek vagy elázok, aztán vagy van hal vagy nincs. Ennél kevesebb macerával lehet valahol horgászni BKV-val megközelíthető helyen???


2010. jún. 13. 10:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
43%

Nos, úgy látszik te egy húshorgász cigány vagy, javíts ki ha nem így van...

1. Nincs olyan, hogy megéri-e?, ha már horgászol akkor nem halért horgászol, hanem azért, hogy a természetben legyél!

2. Sehol sincs hal, mert az ilyen húshorgászok és rabsic g.cik 10c év alatt lerabolták az összes vizünket!

3. Elcseszed az egész napot? Leégsz? Elázol? Normális vagy, hogy ezen rinyálod magad?


Adom a magam példáját, hogy hogyan KELL egy IGAZI HORGÁSZNAK HORGÁSZNIA!

Én elmegyek 20-130 km messzire kocsival, minden horgászat előtt bevásárolok, ritkán úszom meg a boltot 3-5000 alatt, pláne tavasszal. Keresek, egy jó, elszigetelt helyet, ami nem szemetes (ilyen helyen am tilos is horgászni), mind1, hogy milyen kényelmetlen a hely, hogy van-e árnyék vagy nincs, leülök, horgászok, nem használok szúnyogirtót sem mert attól undorodnak a halak, és ha csak egy doboz horgot és egy tucat ólmot vesztenék, még boldog lennék, de általában drágábbra sikerül a peca...


Úgyhogy pontozzatok le, de nekem ne rinyáljon itt vki, hogy elázik, vagy hogy drága sport a horgászat...

2010. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
45%
Ja, és kihagytam a legfontosabbat, ugyan fogok halat, de soha nem viszek haza eredeti magyar halat (pl. harcsa, kecsege, nyurga, paduc, aranykárász stb. stb. stb.), csak a betelepített halakból viszek haza, de azokat mind, ne károsítsák a környezetet. ( busa, ezüstkárász, naphal, törpeharcsa, esetleg ponty )
2010. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igaz vannak USA rokonaim...79 évesek...Én öröklök utánuk...a dollárból megveszem a Te kedvenc horgászvizedet kitiltalak onnan téged. Teletelepítem nílusi sügérrel és USA turástákat fogok horgászatni. Sokkal nagyobb gccy vagyok mind ahogy azt gondolnád!
2010. jún. 15. 11:13
 4/13 anonim válasza:
64%
Szóval zsidó vér is van benned, na mind1, nincs saját vizem, és nem vagyok gazdag, sőt rosszabbul élek mint az átlag, de nem jajgatok, és nem azon fáradozok, hogy hogyan zsákmányoljam ki a természetet pár forintért...
2010. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
90%

Továbbgondolva; egy doboz horog 2-300 ft, 10 db ólom 3-500 ft, meg egy kis damil... Ez nincs 2000 Ft, az átlag horgásztavon csak a belépő 3000 ft.

És hogy is érted azt, hogy nem éri meg? Nem abból indulunk ki, hogy a horgászattal nem lehet pénzt keresni, mert törvény tiltja a hal adás-vételét?

2010. jún. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Milyen törvény tiltja hogy eladjam őket? Mért tiltja? Hol lehet ennek utánanézni? Akkor ez a törvény rossz! A halak azért vannak hogy kifogják őket! Nem vagyok húshorgász azt írtam az elején hogy 2-4kg -- eza Dunának semmi olyan kis mennyiség! 5-re érettségiztem biológiából mindent tudok a biokémiáról, mindent megteszek a természetes vizek élővilága védelmében. Az ideges, agresszív kommentjeidből kiderül te rejtegetsz valami sötét titkot tudatalatt saját magaddal nem vagy békében...
2010. jún. 18. 12:37
 7/13 anonim válasza:

"Igaz vannak USA rokonaim...79 évesek...Én öröklök utánuk...a dollárból megveszem a Te kedvenc horgászvizedet kitiltalak onnan téged. Teletelepítem nílusi sügérrel és USA turástákat fogok horgászatni. Sokkal nagyobb gccy vagyok mind ahogy azt gondolnád!"

Utána meg felkelsz, h bilibe lóg a kezed. A nagy rokonaid, miért nem küldenek pénzt, h ne a "ázzál-fázzál" a hidakon, te csöves ??

Egyáltalán, milyen hozzá állás ez??

Fulladj tóba, gyökér...

2010. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hé utolsó! Egyre több emberrel találkozom akik nézik a vízpartot, nézik a horgászokat...mert nem volt pénzük 2010-ben kiváltani az engedélyt...még 1 sört venni se volt pénzük...2.000.000 ilyen van a csöves van ma magyarországon mint én..ami elég sok..szólok nekik hogy tépjék fel az utat hogy ne tudj kocsival elmenni horgászni:)
2010. aug. 5. 17:09
 9/13 anonim válasza:

ahha, majd az "USA-rokonok" finanszírozzák. :D

Hüly€ vagy te, mint a s€ggem...:D

Kotródj a hídra horgászni, ha ilyen idióta vagy.

Nekem, és méég nagyon sok kulturált horgásznak, ez tényleg kikapcsolódás, hobbi. Persze, jó érzés egy halat kifogni, és dicsekedni vele, de ha nem fogok semmit, én akkor is jól érzem magam. Ez erről szól, nem arról, h panaszkodsz, h 1-2ezer forinttal leszel szegényebb egy alkalom után. Mellesleg, ha elmész egy moziba, már az is drágább, és a fejedet sem tömheted.

Kikapcsolódás elsősorban, hisz nem vagy ősember, h a mindennapi élelmedet így szerezd be.

Talán, a szex jobb, mint néhány baráttal elmenni horgászni, este pedig bográcsban egy halászlevet összedobni, éés éjszakai pecázás alatt, jókat sörözni.

Látod, ez a különbség, sírj 5horog, 50g ólom, éés 50m zsineg után a hídon...balf....

2010. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hülye vagy nem járok én moziba, az túl drága! Letöltöm az egészet az internetről, még a horgászfilmeket is! Az USA rokonok azért nem küldenek pénzt mert nincsenek csak kitaláltam őket:)..sajnos mint a legtöbb rekordhalam történetét...
2010. aug. 5. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!