Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Állami horgászengedéllyel...

Bolla János kérdése:

Állami horgászengedéllyel őshonos halat elvihetek-e haza vagy csak idegenhonos halat vihetek el?

Figyelt kérdés
2018. márc. 19. 16:56
 1/3 anonim válasza:
A területi engedélyben meghatározottak szerint vihetsz haza halat. Ha az nem rendelkezik másképp, akkor az állami szabályok szerint. Napijeggyel ugyanígy. Biztos, hogy valamennyi halat elvihetsz ha állami vízen horgászol. Őshonosat is. Védettet természetesen nem, de mivel rendelkezel engedéllyel így biztos tudod. A lényeg, hogy a területiben/napi jegyben meghatározottak szerint vihetsz haza halat.
2018. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jelenleg érvényben lévő szabályozás szerint, olyan vízterületen, amelyiknek nincs kezelője, tehát nem adnak ki rá területi engedélyt, nincs víztér kódja, Állami Horgászjegy birtokában azzal a feltétellel lehet horgászni, hogy onnan a kifogott őshonos halat nem szabad elvinni, vissza kell engedni.

Azt ne kérdezd meg, hogy ennek így mi az értelme, főleg úgy, hogy a tájidegen halat meg köteles vagy elvinni, azokat nem engedheted vissza ott sem.

2018. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lajos54 válasza:

"... hogy ennek így mi az értelme ..."

Tulajdonképpen az az oka (akár mondhatjuk úgy is hogy értelme), hogy a megfogalmazás pontatlan!

Nem "állami horgászengedélyről", hanem állami HORGÁSZJEGYRŐL van szó. Ez arra jogosít, hogy azokon a horgászvizeken horgásszunk, ahova területi jegyet IS váltottunk. Vagyis jogosultak vagyunk ennek birtokában területi jegyet (területi engedélyt) váltani. A legtöbb víz valamelyik horgászegyesület, vagy valamelyik horgász szövetség kezelésében van, ők nyerték el, vagy szerezték (vették meg) a vízkezelői jogot. Ők tartják rendben, ők végzik el az előírt feladatokat (rendszeres vízminőség ellenőrzés, a partok rendben tartása, szükséges feladatok elvégzése (például adott esetben, ha halpusztulás van, a felmerülő feladatok elvégzése, elvégeztetése, halőrzés ("ellenőrök" és hasonló dolgok), és ami a legfontosabb, a haltelepítés. Ez mind pénzbe kerül, ezért kell a területi jegyekért fizetni, nem keveset. Ezeken a területeken az Állami Horgászrend, illetve eltérések esetén a helyi horgászrend előírásai érvényesek.

Azokon a vizeken (ilyen nem túl sok van), amelyeknek nincsen kezelője, ezáltal az állam tulajdonában vannak, mint már előttem is írták, szabad ugyan horgászni az állami horgászjegy birtokában, de csak úgynevezett idegenhonos halakat szabad megtartani. Ha van állami jegyed, akkor kellett, hogy vizsgázzál, tehát ezek mibenlétét nem kell megmagyaráznom.

Az pedig, hogy elvileg az ilyen halakat nem szabad visszaengedni, a törvény rendelkezése miatt van. Vagyis az nem számít, hogy éppen onnét fogtad ki, ha visszaengeded, az tiltott telepítésnek számít.

Tehát az állami horgászJEGY csak a horgászat művelésére jogosít fel, nem pedig a hal megtartására, elvitelére (az idegenhonos halak kivételével). De CSAK az említett "gazdátlan" vizeken, minden más vízre ehhez még területi jegy váltása is kötelező, magához a horgászathoz is.

És (éppen az idei évtől) állami jegy nélkül már egyetlen vízre sem lehet területi jegyet váltani, ott horgászni. Még a magánkezelésben lévő vizeken, halastavakon sem! Ráadásul ha mégis ilyen történik, nem csak azt büntetik meg, aki elkövette, hanem a vízterület tulajdonosát is!

2018. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!