Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Február végén (28. ) és...

Február végén (28. ) és március elején vagy közepén megyek horgászni. Mit ajánlatok?

Figyelt kérdés

Balatonalmádiba a wesselényi strand környéken fogom megejteni ezeket a horgászatokat.

Úgy tervezem hogy kora reggel vagy hajnalban indulok.

Feeder botom (teleszkópos) van, és tanácstalan vagyok.

Esetleg valaki hatásos etetőanyagot és csalit tudnatok mondani?

Hány grammos etetőkosaram legyen?

Célhalam a ponty és tán a keszeg.

Stég ananászos lebegő pellete milyen?

Ananászos etetőanyag?

Esetleg bele forrázott csonti és kukorica?

Tippeket és tanácsokat tudtok mondani?

Milyen messze dobjam ?

A kéthorgos végszereléket hogy rakjam össze?

Aromákat vegyek?

10-8 es horog jó?

Kérlek titeket diszkrét válaszokat írjatok!

Thx



2017. jan. 18. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Telefeeder,rendes feeder spiccel,vagy sima teleszkópos?

Azt meg neked kell tudni,hogy kb hány méterre akarsz horgászni.

Mert 30-40 méterekre egy sima 20 gramos method kosár elég,de 80 méter köré már akár a 70-80 grammos is kellhet (bár egy jó gerinces 3.9 vagy 4.2-as bottal egy 50g-os is elég).

Feederezni 8-10 horog kb ideális,de ugyebár egy 14-es sokszor jobb,ha finom cuccról beszélünk.

Az ananász pellet+ananász etetőt hanyagolnám : ugyanolyan ízzel a pellet nem fog kitűnni,mert az ananászos ízű etetőfelhőben kb íztelen.

Ilyenkor én. halas-gyümölcsös etetőt használnék.

Dovit etetői megfizethetők,alapnak kiválóak.

Onnan a hidegvizit vennék,mondjuk az eper-halasat megvenném,ehhez tennék még hallisztet ,kb 1 kilóhoz 80-120 grammot.

CSL pelletet,tudom ajánlani a zadravec féle polipos,vagy ismét dovit halasat (zadravec kb 800/kg ,dovit 600-700) 1 kilóhoz kb 2 marékkal,vagy télen ilyen jó hideg vizben ledarálnám azt a 2 marék CSL pelletet (de lehet venni gyárilag daráltat kb ugyanannyiban),meglocsolva halas v. gyümölcsös (legjobb a keverék,2:1 arányban szerintem halas) aromával (dovit,tímár,VDE ezek mind jó locsolók,vagy az SBS-nek is van 3 decise jó árban).

Télen a halas és a gyümölcsös íz nyerő köztudva,kombinálva pedig főleg.

A stég ananász pelletje jó,a smokeball-t tudom ajánlani,lényegében pellet és a minibojli közé sorolható,de nagy előnye,hogy felhőt bont vízben "füstöl",és ez nem ül le a fenékre hanem kb súlytalan aroma így az egész etető körül megmarad.

Viszont 1 íz mondjuk úgy : kb kevés,mert próbálgatni kell,lehet hogy az az 1 pont az amivel halálra fogod magad,de ritka,hogy az első próbált már csak úgy adja.

Puha horogpelletet / minibojlit vennék 3-5 ízben ,8-12mm méretekben,amik ún "füstölnek".

2017. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Koszi!

Carp Expert Telefeeder Heavy botom van.

Nem igen tudom , hogy meg merjen a húzni dobásnál.Nem tudom a kapacitását.Merjek rá 30 g os kosarat rakni, hogy megtöltve 80 gramm legyen?

2017. jan. 19. 06:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Hideg vizben a csontit, pinkit, gilisztát, szúnyog lárvát semmiféle mesterséges csali nem überel.
2017. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszi!:)
2017. jan. 19. 17:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Persze,de method módszernél nem kellemes,ha az élőanyag szétrúgja az etetőt és dobásnál a nyakadba potyog az etető a kosárból :D
2017. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

:D gondolom a sporttárs forrázottra gondolt...

De habár az már nem élőcsali.:D

Köszi a válaszokat!:)

2017. jan. 20. 07:48
 7/12 anonim ***** válasza:
Method kosár(Haldorádós a legjobb) 25 grammos ha jól emlékszem ami nekem van,intenzív erős (hallisztes) etetőanyag viszont nem kell belőle sok 1,5 kiló elég 1 napra,aroma nagyon fontos mivel hideg a víz ezért a hal nem szereti sok etetőanyagok inkább a keveset így annak aromásnak kell lennie.Kis pelletekkel horgássz vagy gumikukoricával(nekem haldorádós vált be), nem kell kéthorgos végszerelék, maximum a 8-as horog de legyen attól kisebb is azért,ha nagyobb pontyokat akarsz fogni akkor csontit azt hanyagold.A 70-től 100méter között az reális szerintem de te ismered a tavat.Remélem tudtam segíteni.
2017. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

(Előző)



Az SBS Premium mini pop-up is nagyon fogós csali és nem is drága, 990forint viszont rengeteg van benne.

2017. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

Hadznos válasz!

Nem muszály nagyoknak lenniük, az a lényeg fogjak!😁

2017. jan. 24. 15:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Methodnak a lényege,hogy 4-től kb 12mm-ig terjed a csali,6-8mm az átlag,de néha a "nagyobb" 12-es kb
2017. jan. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!