Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgásztechnika?

Horgásztechnika?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok , kezdőknek ti melyik horgásztechinkát ajánljátok

a Feeder t vagy az úszós technikát?



2015. febr. 24. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekilehet ugrani kapásból a feeder-nek ,bár én anno cirka. 20 éve úszóssal kezdtem,mint szinte mindenki akit ismerek.
2015. febr. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is inkább uszosat ajánlanék. Gyakoribbak a kapasok, bár kisebb halak, de legalább szokod mikor kell bevagni.
2015. febr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

amugy én is úgyéreztem,hogy az úszós inkább kezdőbbeknek való mint a feeder

2015. febr. 25. 20:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez így nem eldönthető, attól függ, hogy milyen adottságai vannak a víznek, ahol horgászol, s oda kell megtalálni a lehetőségek határain belül a megfelelő technikát.

Egyik módszert sem helyezném a másik fölé, az aktuális alkalomhoz igazítva lehet úszózni, vagy fenekezni.

Feeder helyett - ha a halak nem nagyok, és nem is kell messze dobálni - jobb a picker, de ez is olyan, amit a víz ismeretével lehet eldönteni.

2015. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó&előtti : mai napig nem hagytam fel az úszózással,match-ezéssel fogtam már 16kg-s pontyot és 12kg-s amurt.

Először egy sima fix pont rögzítésű úszósat ajánlanék (felül egy fém karikán átfűzni a zsinórt,majd az úszóhoz 2-3 szilikon pánttal rögzíteni,majd egy rendes önsúly nélküli waggler-es horgászatot,hajszálelőkén fűzött 1 szem pellet+kukoricával ,hogy ne csak az időnként beakadó 1-1 30-40 dekás kárász/dévér legyen,hanem akadjon szépen be 1-1 potyka és szép számmal kiló körüli kárász,dévér ez már azon lépés ahol a fárasztást is gyakorolhatod ,testnélküli wagglert főleg,az valami halálpontos..

Én ajánlok neked úszót : testnélkül ->PERFECT STRAIGHT MATCH SENSITIVE 6g -ebből tartok cirka 7 db-ot halálpontos,1 szem fűzött pellet+erjesztett kukoricával horgászok átlag vele.Lényegében szinte azt is meglátni vele (megrezzen) ha a csali közelébe úszik egy 25 deka feletti dévér,kárász stb... odúszik és az áramlat megmozdítja a csalit.

Testes waggler-ből pedig ezt tudom ajánlani :

EXNER SUPER MATCH

WALTER SERIE WORLD CHAMPION MATCH

Amennyiben jobban hullámzik a víz vagy ilyesmi vagy messzebb kell dobni ezek prímák,bár match bottal a testnélküli 6g-os is elrepíthető 50-60m-re.

Én úszóból a piros antennásat javaslom minden színből ,az tűnik ki legjobban (nekem) ,azt tudom kiszúrni 50m-ről is,szemüvegben.

A neon sárga nekem szinte beleolvad,mintha zöldes kék antenna lenne (vízszínű).

2015. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Feedert semmiképp. Fenekezős módszert javaslom, esetleg az úszósat. A feeder már egy komolyabb technika, nem a kezdőknek való. Az attól sokkal érzékenyebb cucc.
2015. febr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és a fenekezés nem ugyan az, mint a feeder... ne keverd ezeket. Ugyan úgy fenéken horgászol, de a feeder sokkal érzékenyebb, sokkal törékenyebb, és telejsen máshogy kell bevágni, telejesen más a végszerelék is.
2015. febr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mivel kezdő vagy, a hagyományos fenekezést ajánlom. Én is még csak kezdő vagyok, fenekezve szoktam fogni 1-2 kilós pontyokat-amurokat. Nem értem a feeder horgászat mivel jobb a hagyományos fenekezésnél
2015. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!