Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mitől van, hogy eltüntek a...

Mitől van, hogy eltüntek a kapitális rablóhalak?

Figyelt kérdés

Szép napot!


20 éve (szinte) ugyanarra a tóra járok horgászni.

8 éve egy 12 kilós öreg csukát sikerült fognom és pár éve egy kb 8-9 kilós süllőt.

Azóta pedig a 4-5 kilós csuka már nagy szó,pedig azon a tavon 5-10 évvel ezelőttig szinte mindennapos dolog volt,hogy a tó melletti vigadóba bejártak horgászok 8-10 kilós csukákkal,süllőkkel.

Valamiért "eltüntek".Pedig drága apám praktikáit is próbálgattam,egyedül harcsát sikerült szépeket fogni (87 kilós a tórekord és a 20-30 kilósak az átlagos kezdete).

Viszont nem sikerült a Gyuri papa féle egy hete a "rohadó" halszelettel 7 kiló felettieket fogni.


2014. okt. 21. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok az eszkimó, kevés a fóka.

Létezik a C&R, de a kifogott termetesebb halak jelentős részét hazaviszik a horgászok, s ezeknek a sokéves, sót akár több évtizedet megélt halaknak a pótlása annyi időbe kerül, mint amit az a bizonyos hal megélt...

Telepítésekkel lehet ezen némileg segíteni, de ez igazából még a tógazdasági dömping-pontyokkal sem működik, ragadozókkal meg főleg nem - minimális a telepítés, azok is ifjonc-halak.

Most nem szeretném ide keverni-kavarni azokat az eseteket, amikor természetes vizekből visznek termetes ragadozó halakat kicsi műtavakba, ez is csak ront a helyzeten.

A másik, és sokkal fontosabb, lényegesebb ok, ahol a bajok igazi gyökere van, az hogy pusztul körülöttünk az élővilág, és az emberiség erről talán tudomást vesz, de nem tesz ellene, mert az első a profit.

Vegyszerezünk mindent, elárasztja a környezetünket mindenféle méreg, szintetikus anyag, s amikor látványos, tömeges természeti katasztrófa történik meghökkenünk, de amikor csendesen lassan pusztul körülöttünk minden rendben lévőnek látjuk a dolgokat pedig nincs rendben...

30-40 évvel ezelőtt sokkal több volt körülöttünk a vad, madarak, emlősök, bogarak, pillangók, és több volt a vizekben a hal is - nem csak a halak fogyatkoztak meg.

A vízben élő állatok sokkal érzékenyebben reagáltak a környezetük sérülésére, s nem is kell mindjárt nagy szennyezésekre gondolni, pl. a balatoni szúnyogírtást el is várják az ott élők, ott nyaralók, pedig annak következtében kiesik a balatoni táplálékpiramis alja, ami végig gyűrűzik, s minden vízben élőre hatással van.

Kevés a szúnyoglárva, kevés lesz az azokkal táplálkozó többi élőlény, a kevés táplálék miatt lassan fejlődnek, s ez eljut a táplálékpiramis csúcsán álló ragadozó halakig.

Kishalakban bővelkedő vizekben egy csuka egy év alatt közel kilósra megnőhet, de ahol kevés a táplálék, ott esetleg csak három éves korára éri el a kilós súlyt, nem szólva arról, hogy az éhezés egyre inkább előhozza belőlük a kannibalizmust, ami megvan ugyan a tápláléktól nyüzsgő vizekben is, de a jóllakott csuka sokkal kevesebb agresszivitást mutat a fajtársaival szemben, mint az éhes...

2014. okt. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez a "sokan viszik serpenyőbe,vagy eladni mert rekordlista közeli ,egy másik tónak" ez nemhiszem,hogy pár éve lett divat,szerintem eddig is próbáltak belőle pénzt csinálni vagy a serpenyőbe vinni a halakat.

Tehát akkor eddig sem nagyon lett volna.

Itt szerintem valami más a turpisság,tárgya!

2014. okt. 22. 15:19

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!