Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balatonnál milyen módszerrel...

Balatonnál milyen módszerrel érdemes horgászni rablóhalra?

Figyelt kérdés
Hétvégén megyünk a családommal Balatonszepezdre kirándulni, s szeretnék megróbálni fogni valamilyen rablóhalat (süllő, angolna, garda, balin). Partközelben melyik halfajra lenne a legtöbb esély, hogy megfogjam? Pergetéssel vagy fenekezővel kishallal? Napközben feederezni, matchbotozni fogok keszegekre, pontyra, vagy ami sikerül, s este,hajnalban szeretném megpróbálni rablóhalra. Válaszokat előre is köszönöm! :)

2014. aug. 12. 15:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Lehet venni még horgászboltban úgynevezett ragadozó cseppet amit rátehetsz a csalihalra. Néha ezt is szoktam alkalmazni.
2014. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
összegezve a horgászatot csütörtök délutántól voltunk máig, sajnos akkor szakadó eső várt bennünket, aznap este nem is próbálkoztam rablóhalra horgászni. aztán minden nap reggel próbáltam balinra, sajnos nem is nagyon láttam rablást, ami volt is, az 100 méterre kb. Ma reggel viszont volt a partközelben több rablás is, sajnos nem sikerült fognom egyet sem, de egy balint viszont rárontott a csalimra, de melléharapott :/ .. Süllőt sem sikerült fognom sajnos, kapásom sem volt. De viszont tegnap este 7 körül volt egy süllő rablás pont ugyan ott, ahová a szerelékem volt dobva, 2 méteres volt ott a víz, vártam, hogy felvegye a taposott kishalat, de sajnos nem sikerült. Viszont dévérekből sokat fogtam, pontyból is akadt 3-4 darab, több le is akadt az éjjel, valami nagyobbra saccoltam, de sajnos édesapám másik botjára rátekeredett a damil, aztán szakadás volt. De több nagyobb hal is leakadt. Tetszett nekem ez a Balatoni peca, remélem még lesz alkalmam elkerülni oda! :)
2014. aug. 17. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!