Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balatonnál milyen módszerrel...

Balatonnál milyen módszerrel érdemes horgászni rablóhalra?

Figyelt kérdés
Hétvégén megyünk a családommal Balatonszepezdre kirándulni, s szeretnék megróbálni fogni valamilyen rablóhalat (süllő, angolna, garda, balin). Partközelben melyik halfajra lenne a legtöbb esély, hogy megfogjam? Pergetéssel vagy fenekezővel kishallal? Napközben feederezni, matchbotozni fogok keszegekre, pontyra, vagy ami sikerül, s este,hajnalban szeretném megpróbálni rablóhalra. Válaszokat előre is köszönöm! :)

2014. aug. 12. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre mind nagy esélyed van.

Pergetve legnagyobb esélyed balinra van,utánna süllőre .

Én helyedben azt tenném,hogy csónakkal bemennék,rögzíteném a csónakot ,napközbe fognék 1 spiccbotot horgászat vége előtt 30 perccel ,1 gombóc etetőanyag elég lenne, spiccbot + 1 szem csontit a gombóc köré bevetném,fognék 1 vödröt,abba bele a csalihalakat (sneci,keszegek) ...had szagosodjon estig,este amikor kimennék csónakkal,akkor duplahorgos fenekező szerelékkel 1 halszelet és 1 komplett csalihal 1-1 horogra.

A kapásjelző karikába világító patront tennék,a bot végére "csörgős kapásjelzőt",majd hátat fordítanék és felszíni wobblerrel vagy pilkerrel pergetnék.

Ergo ha nem ülök úgy ,hogy lássam a karikát akkor a csörgésre hallanám.

Teljesen szabályos,20-30 perc alatt amúgy 10-15db csalihal elég is (illetve 10-15db csak akkor fogy el,ha sikerült nagy nyüzsgésű helyet kifognod,egyébként 6-7db elég,maximum "beetetsz" vele)

2014. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszod! Az igazság az, hogy csónakkal nem tudnék bemenni, csak partról. Kempingben leszünk, ott szeretném megpróbálni. Csak azon gondolkodtam, hogy nem messze lesz a horgászhelytől a strand, az nem ijeszti el a balinokat, süllőket? Sajnos még abszolút nem vagyok jártas a rablóhalas horgászatban, pergetni már volt alkalmam, szerencsére sikerrel, igaz egy kis csukát és sügért fogtam egy tavon. Szóval ha partól próbálnám, akkor próbálkozzak pergetéssel? Pergetni mikor érdemes balinra? Mert süllőre gondolom naplementekor, mert akkor jön ki a parthoz, akkor megpróbálnám. Mondjuk fenekezővel akkor süllőre, meg még pergetni is. Viszont pergetni süllőre/balinra mivel érdemes? Villantó vagy ilyen kis műhallal? :D Bocs, de pergetésnél nem tudom, melyik halra milyennel szoktak. Ha lenne időd megválaszolni ezt a halomnyi kérdést, ezer hálám lenne. Köszi :)
2014. aug. 12. 16:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Érdemes fenekezni amennyiben lehetőséged van min. 1,5-2méter mélyig eljuttatni a végszereléket,amennyiben ez nem áll. rendelkezésre ,akkor marad a pergetés.

Egész nap érdemes balinra pergetni,viszont megindulni a rablóhal "kánikula" végén,naplemente előtt kicsivel (kb. félórával) kezd megindulni,és kb addig aktív míg nincs ismét annyira meleg (ergo éjjel amíg "hül" a víz,az kitart nappal a víz éjjeli hőfoka kb 10-12 óráig,addig aktív).

2014. aug. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kimaradt:

felszíni wobbler,és balinólom (vagy pilker) amit javasolnék.


Kifejezetten balinra pilker (vagy balinólommal) érdemes,de néha érdemes cserélgetni a csalikat tehát legyen változatos.

2014. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod! :) hát majd akkor napközben feederezés mellett óránként dobálok egy párat. Mégegyszer köszönöm a segítséged, remélem sikerrel leszek :D
2014. aug. 12. 19:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Én fenekezővel szoktam, kishallal. Arra jól megy az angolna és a süllő, de csak este... Napközben nem nagyon.
2014. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi hogy ahol én pecáztam ott nappal fürödtek, de este ugye nem... :) Tehát ez nem volt gond. A víz azér igen legyen pár méter mély, mert ilyen fél méteres vízbe nem érdemes pecázni.
2014. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy változó, néha élő kishalra kapnak, néha taposottra... Érdemes mindegyiket kipróbálni. De általában az at endencia hogy élőre angolna, taposottra süllő... :) Persze taposottal is fogtam már angolnát.
2014. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezért kell horgászat előtt vagy a horgászat első ~30 percében egy 10-15 csalihalat kifogni,majd minimális víz (1-2mm a vödör aljára) felét darabolni halszeletre,ki a napra had legyen szaga,az szinte reklámozza magát...

sekélyebb víz pergetéshez nem rossz,balin sügér beugorhat a 0,5-1m-es vízben.

2014. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget :) ... nálunk, Szlovákiában egy-két horgásztól hallottam, hogy szoktak kishalakat kosárba tenni. Vagyis pár darab kishalat összevagdosnak kisebb darabra, majd ezeket csontikosárba vagy kisebb feederkosárba. Na majd akkor megpróbálkozom, ha érdekel, vasárnap visszajelzek, hogy működött a dolog! :)
2014. aug. 13. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!