Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Jó vagy nem jó váltogatni az...

Jó vagy nem jó váltogatni az úszásnemeket fordulók után?

Figyelt kérdés
Pl. 25 méter mellúszás, utána 25 méter hát, utána 25 méter gyors, és így tovább. Vagy célszerűbb egy úszásnemben sokat úszni inkább folyamatosan?
2014. jún. 4. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább pl 10-15 hossz mell majd utána váltás.


Minden egyesületnél így csinálják, persze van pl 400 vegyes is ahol váltogatják, de nem egy órán keresztül :)

2014. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van bizonyos szempontból jobb/kevésbé jó hatása az izmokra, szervezetre, ha fordulónként váltogatom? Arra gondoltam, jobban átdolgoztatja, megdolgoztatja az izmokat is, többféle izmot, ha sűrűn váltogatom.

Talán nincs túl nagy jelentősége. De akkor ritkábban váltogassam én is?

2014. jún. 4. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy érzed :)


Szerintem ha állandóan váltogatod az könnyebb mintha folyamatosan csinálnál pár hoszt, de érdemesebb többet úszni folyamatosan. Minkét módszer hasznos, de mint már mondtam mindenhol úsznak 3-400 métert majd utána váltanak.


Ráadásul sokszor keverik is az úszásnemeket pl mell kar gyors lábbal, és így kevésbé lesz unalmas az úszás.

2014. jún. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jún. 5. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!